דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפור שירותו של סא"ל משה כהן במספר רב של יחידות שדה ובתפקידו האחרון היה מפקד בית הספר השחר בבה"ד 20

חיל החימוש היה עבורי - משפחה של אנשים שהעבודה הקשה לא מרתיע וככל שקשה הגאווה עולה , הצורך באנשים אלו מבורך.

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 10/02/2023

תאריך האירוע: 2014-06-01

מספר צפיות: 1033


מספר הטלפון שלי - 0523231667 | כתובת תיבת דואר אלקטרוני שלי -Cohen116633@gmail.com

התגייסתי לצה"ל בשנת - 1986 | השתחררתי מצה"ל בתאריך -6/2014

מצבי המשפחתי - נשוי + 4 , אני גר בעיר - כרמיאל

שם היחידה בה שירתתי בתפקידי האחרון - פצ"ן /אגד אחזקה 651

 הקורס אותו ביצעתי  בבה"ד 20 - קק"צ יעודי , ביצעתי את הקורס בשנת - 1986 עד 1988 ,על הקורס בבה"ד - עיקר החוויה הייתה לבצע את הקורס ביחד עם עוד 12 חברי ילדות שגדלו איתי מכיתה י' בביה"ס החקלאי יד נתן

התפקיד הראשון שביצעתי בצה"ל - ממח"ג וקח"ש בגדוד 432 חט' 84 גבעתי , משך זמן ביצוע תפקיד ראשון -1988 ועד 1990 , ספר לנו על התפקיד הראשון שלך - עשיתי שנתיים וחצי את 2 התפקידים ועיקרם בניית הגדוד כגדוד חדש, שיאות בצפון קו הר דוב עם פלוגות חודרות בלבנון, פעילות מבצעית רחבת היקף ,  בלבנון, רכשתי ניסיון רב , חלק מהתפקיד עשיתי בעזה עם תחילת האינתיפאדה הראשונה .

 התפקיד השני אותו ביצעתי בצה"ל - מפק"ץ בהשלמה  החיילית  ,אודות התפקיד השני - חצי שנה , שמות חברים שאני זוכר מהתפקיד - מפק"צים נוספים, יוסי, שבי כהן, יואב, מפקד ההשלמה ארז מוסינזון

 התפקיד השלישי שביצעתי בצה"ל  - קח"ש חטיבת החרמון, תקופת החורף המאוד מאתגרת, ספגתי את אחד החורפים הקשים ובסוף תפקידי הייתי שותף לנסיגת צה"ל מלבנון, שלאחריו באחת השבתות נחטפו החיילים ע"י החיזבאללה שישב על הגדר, האיומים הבלתי פוסקים חייבו אותנו לעיצוב הקו סגול מחדש. סיפור התפקיד שביצעתי  -שנתיים וחצי , שמות חברים שאני זוכר מהתפקיד- אייל שמיר, אבי אברט, אבי בצלאל ,שרון זריהן

תפקידים נוספים שביצעתי:

  1. קח"ש 188, בו ביצעתי את תהליך ההסבה למרכבה עם מיגון דור ד' , היינו בחומת מגן ותמכנו רבות באחזקת המרכבות באיו"ש, והיינו המפח"ט הראשון שעזב את רמת הגולן והקים את חטמ"ר כיסופים כחטמ"ר מרכזי לעיבויי מערכי ההגנה סביב ואל גוש קטיף.
  2. עוזר קחש"א 91 והשתתפתי במסגרתו במלחמת לב ון ה-2 בו ביצעתי המון חילוצים בגזרה המערבית בלבנון.
  3. מפקד ביה"ס השחר בבה"ד 20 שעיקר האתגרים היו בקידום נושא ההדרכה הכשרת חיילים, והכרת המגוון הרחב של עם ישראל.
  4. התפקיד האחרון בו אני ממשיך גם היום במילואים היינו רע"ן הפעלה ביחש"מ 651, במסגרת התפקיד מיסדתי והקמתי את המטא"מים בצנובר ובית הילל.

לסיכום שירותי הצבאי היה -
שירות מאתגר בו למדתי ולימדתי את דרך החיים הנחישות והצורך לדבוק במטרה , בשירות זה הכרתי את המגוון הרחב והמגוון של האנשים במדינתנו ובמה צריך להשקיע על מנת שניצור דור טוב יותר. 
חשוב לי להוסיף כי תפקידי המפתח שבהם למדתי את עבודתו ופעילותו החשבה שלי כקצין חימוש לרבות בפעילות מבצעית, קח"ש גדוד 432, קח"ש 188, עוזר קחש"א 91.

חיל החימוש היה עבורי - משפחה של אנשים שהעבודה הקשה לא מרתיע וככל שקשה הגאווה עולה , הצורך באנשים אלו מבורך.

שירותי הצבאי היה ועודנו מאוד משמעותי בחיי. לאורך השנים עברתי המון תהליכים שתרמו לי בהיבט האישי והמקצועי. רכשתי וצברתי ידע רב שבהמשך הדרך תרם רבות למערכת. השירות הצבאי הוסיף וחיזק את אהבתי והערכתי למולדת וזהו ערך שהנחלתי ליילדיי ולסביבתי החברתית המורחבת. בחינתי להיות חלק מצבא הגנה לישראל הוא גאווה עצומה וסיפוק תמידי.

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים