דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

תירם תומר ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ג שבט תשמג

תאריך לועזי:
17/01/1983

 

תומר, בן צביה ושמואל, נולד ביום י' בכסלו תשכ"ג (7.12.1962) בחדרה. תומר למד בבית הספר היסודי "ארלוזורוב" והמשיך את לימודיו בבית הספר המקצועי "עמל" במגמת מכונאות רכב.

אחרי שהשלים את לימודיו התגייס תומר לצה"ל, בפברואר 1981. תומר עבר אימוני טירונות כלליים והוצב לשרת בחיל החימוש, כמכונאי רכב. הוא נשלח להשתלמויות, עבר קורסים של מכונאי טנק ונגמ"ש, ובאוקטובר 1981 הועלה לדרגת רב"ט.

במלחמת שלום הגליל היה תומר עם הכוח הלוחם בלבנון, והועסק בסדנות באזורי הלחימה. לאחר שהות ממושכת בחזית, הוא הוחזר לשירות בבסיס יחידתו בדרום הארץ.

ביום ג' בשבט תשמ"ג (17.1.1983), כשטיפל בתיקון מנוע של טנק, התפוצץ המנוע וחלק ממנו פגע בתומר. בן 20 שנים הוא היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחדרה.

תומר השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ואח.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "תומר החל את דרכו ביחידה עוד בתקופה בה ישבנו בסיני, והמשיך להיות עמנו עת דילגנו למרחב הערבה. במבצע שלום הגליל תרם תומר את חלקו כחייל בתפקיד מכונאי טנקים. הוא שימש אות ומופת לחבריו בדרכו הצנועה, נכונותו ומסירותו לעבודה. מפקדיו כחבריו שמחו כשחזר מן הצפון ליחידתנו. הכרתי אותו כחייל שקט וממושמע, הממלא תפקידו במסירות, לשביעות רצונם המלאה של מפקדיו. הוא עסק במלאכתו, כשחיוך על שפתיו, ובכך תרם לאווירה טובה בין חבריו. למרות גילו הצעיר, מיניתי אותו לתפקיד אחראי ובכיר במסגרת המחלקה בה עבד. הוא לא הסתפק במלים, אלא במעשים ועד לרגעיו האחרונים שימש דוגמה לחיילים".

אחרי שנפל, הועלה תומר לדרגת סמל.

על שמו הוכנס ספר תורה לבית הכנסת בשכונת מגוריו, שבחדרה.חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים