דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שרף צבי-משה ז"ל

@alt@

גיל
בן 23 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ד טבת תשלה

תאריך לועזי:
17/12/1974

צבי, בן זאב והניה, נולד ביום ב' באב תשי"א (4.8.1951) בירושלים. למד בבית הספר היסודי 'בית הכרם' והמשיך את לימודיו בבית הספר התיכון האוניברסיטאי שבירושלים וסיים את לימודיו בטכניון שבחיפה. בילדותו נתגלה ליקוי בראייתו של צבי-משה והוא נותח בעינו השמאלית לשם חיבור קרע ברשתית העין. כשהיה בן 17, נאלץ לעבור ניתוח נוסף בעינו. כאשר התייצב לגיוס לצה"ל נפסל לשירות ועל כן החליט להמשיך ללמוד בטכניון. הוא סיים את לימודיו בהצלחה והוענק לו תואר 'מהנדס ייצור'. לקראת סיום לימודיו, כשבישרו לו רופאיו כי עינו בריאה לחלוטין, פנה לרשויות צה"ל וביקש להתגייס. הוא נאלץ לנהל מאבק קשה וממושך, בו התערב אף הרמטכ"ל דאז - רב אלוף דוד אלעזר ז"ל, ולבסוף ניתן לו מבוקשו ואפשרו לו לשרת בצה"ל.

צבי-משה גויס לצה"ל בדצמבר 1973 והושם לחיל החימוש. הוא התחייב לשרת שנתיים נוספות בצבא הקבע כדי לשרת במסגרת מקצועו - מהנדס ייצור. בשירותו הצבאי הוערך לחיוב רב על ידי מפקדיו, וזכה להערכה מקצועית וחברתית. הוא היה מאושר בתפקידו ושמחתו לא ידעה גבול, כשצורף לאחת היחידות שעסקו בתכנון ובפיתוח של הטנק 'מרכבה'. באוגוסט 1974 נשא צבי-משה לאישה את לאה לבית קראי. צבי-משה השתלם בקורס קצינים וקידומו בסולם הדרגות ובתפקידו המקצועי היה מהיר ביותר.

ביום ד' בטבת תשל"ה (17.12.1974) נפטר סג"מ צבי-משה בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. השאיר אחריו אישה, אב, שני אחים ואחות

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים