דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שראי משה ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ב חשון תשלו

תאריך לועזי:
07/10/1975

בן יהודה ואורה. נולד ביום כ"ב בטבת תשי"ז (26.12.1956) בירושלים. למד בבית-הספר ע"ש ד. רמז שבשכונת מורשה וסיים את לימודיו בבית הספר 'אורט-נביאים' שבירושלים. בילדותו, היה מצבה הכלכלי של המשפחה קשה והוריו חסכו מפיהם למענו. הוא גדל והיה לנער צנוע המסתפק במועט, ידע להעריך את הוריו ואת אשר עשו למענו והתייחס אליהם בכבוד רב. הוא היה מלא מרץ, ובני-משפחתו מספרים עליו: "בילדותו היה מטפס על חומת האבן, שהפרידה בין ביתנו לבין העיר העתיקה, מוריד את הדגל הירדני ומניף את הדגל הישראלי תחתיו. מעולם לא נתפש בעשותו כן."

משה היה תלמיד טוב וזכה לשבחים רבים ממוריו וממחנכיו. בעת לימודיו בבית-הספר התיכון חלה ונעדר מן הלימודים למעלה מארבעה חדשים ולמרות זאת, הצליח להדביק את קצב הלימודים, להשלים את החומר החסר ולסיים את לימודיו בציונים גבוהים.

כשהתבגר התחיל משה לעבוד במקצועו כמכונאי. עזר למשפחתו בכסף שהשתכר ונהג להפתיע את אחותו במתנות מיוחדות שקנה בשבילה.

הוא פיתח יחסים לבביים עם אחיותיו, והן אהבוהו אהבת-נפש.

משה היה חובב ספורט והקדיש שעות רבות לאימונים.

משה גויס לצה"ל באוקטובר 1974 והוצב בחיל-השריון. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורסים בתחום מקצועו, נשלח ליחידת חיל-השריון בסיני כמכונאי טנקים. מספרים בני-משפחתו: "כשחזר משה מן הצבא היה כאדם אחר, הוא ניסה להיראות עליז, אך חשנו שכל זה היה כדי לחפות על משהו אחר, עמוק יותר בתוכו. באותה עת לא הצלחנו להכירו, הוא התרחק כל-כך, היה בו משהו סגור מאוד ורחוק מאוד, ולא הצלחנו לתהות על קנקנו.

"משה שמר על קשר הדוק עם בני-משפחתו ואף ניסה לעבור לשרת קרוב לבית, כדי שיוכל לסייע להוריו. ביום ב' בחשון תשל"ו (7.10.1975) נפל משה בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבהר-הרצל שבירושלים. השאיר אחריו הורים ושלוש אחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "משה שירת ביחידת-שריון כמכונאי-טנקים במשך זמן קצר. אף-כי היה חייל חדש ביחידה, הצלחנו לעמוד על אופיו: הוא היה חייל טוב וממושמע, המוכן לעזור לחבריו ולהשקיע מרץ רב בעבודתו. על כן היה מקובל ואהוד על מפקדיו ועל חבריו."

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים