דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שצוב איליה ז"ל

@alt@

גיל
בן 30 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כו שבט תשסה

תאריך לועזי:
05/02/2002

בן פאינה ואהרון. נולד ביום י"ד בתשרי תשל"ה (30.9.1974) בעיר בוריסוב, בלרוסיה (ברית -המועצות לשעבר).

גדל כילד סקרן מאוד ושובב שאהב את החיים וידע ליהנות מכל רגע ורגע. תמיד היה מוקף בחברים רבים.

בשנת 1981 החל איליה את לימודיו בבית הספר שבעיר הולדתו ולמד בו במשך תשע שנים. תלמיד טוב ומוכשר היה, והגיע להישגים גבוהים. בסוף השנה התשיעית ללימודיו, בהחלטה משותפת עם ההורים, החליטה המשפחה לעלות לארץ.

איליה והוריו הגיעו לארץ בסוף חודש מאי 1991, וקבעו את ביתם בראשון לציון.

במיונים שעבר לקראת כניסתו לבית הספר תיכון ביקש איליה להשתלב בבית ספר מקצועי. בהתאם לבקשתו, החל ללמוד בבית הספר התיכון " מישלב" בתל אביב שם סיים את לימודיו במגמת מכונאות רכב. סיים 12 שנות לימוד בהצלחה.

במקביל ללימודיו גם עבד, כדי לסייע להוריו בפרנסת הבית.

איליה היה אדם בעל שאיפות רבות ורצון עז להתקדם. הוא היה מסור מאוד להוריו, וטובתם עמדה תמיד לנגד עיניו.

כבן יחיד גילה אחריות רבה, התחשבות ואכפתיות, מעולם לא הטריד את ההורים בבקשות ודאג לממן מכספו את כל רצונותיו החומריים.

איליה לא התלונן וגם כאשר נאלץ לעבוד בעבודה פיזית קשה לא התלונן אלא התמסר לעניין וקיבל זאת על עצמו באהבה.

בשנת 1992 עברו איליה והוריו להתגורר באופקים.

בסוף חודש אוקטובר 1993 התגייס איליה לצה"ל והוצב בחיל החימוש, בסיום הטירונות הוענקה לו תעודת " חניך מצטיין" שהעידה כאלף מילים על מידותיו הטובות ויכולתיו הגבוהות.

בסיום הטירונות הוא שובץ ליחידת החימוש של מרחב הדרום כמכונאי רכב שבבסיס " צאלים ".

במהלך שירותו עבר איליה קורסים שונים להכשרה המקצועית. הוא זכה לשבחים רבים מפי מפקדיו שידעו להעריך את עבודתו האחראית והמקצועית והמליצו על המשך שירותו במסגרת צבא הקבע ואכן, בסוף חודש נובמבר 1996 החל איליה את שירותו בצבא הקבע והמשיך למלא את תפקידו כמכונאי רכב.

איליה היה אדם צנוע, אהוב על כולם ומוכן לסייע לזולת בכל עת. הוא היה סקרן ומתחשב, מרשים בנוכחותו ומעורב בכל תחומי העשייה בבסיס. הוא השקיע מזמנו וממרצו, הפגין מקצועיות, יסודיות ואחריות.

בשנת 1997 נישא איליה לבחירת ליבו אלה, והשנים קבעו את ביתם באשדוד. במהלך שש שנות נישואיהם נולדו לשניים שני ילדים. דניאל, שנולד ב 23.12.99, וטל, שנולדה ב 30.05.03.

איליה היה אב מסור ואוהב ובן זוג נפלא. הרגעים אותם חלק עם ילדיו היו המאושרים בחייו והוא השתדל לבלות עמם כמה שיותר, מוכן היה לצאת מגדרו כדי לספק למשפחתו את כל צורכיה ולהעניק לילדיו חיים טובים.

בקיץ 2000, חלה איליה במחלת סרטן הדם. הוא עבר סדרת טיפולים קשים אך עם זאת שמר על גישה חיובית והיה משוכנע כי יביס את המחלה וישוב לעבודתו. ואכן, בסוף סדרת הטיפולים חזר לתפקידו בצבא הקבע ולשגרת חיים רגילה, ככל שהדבר ניתן. לכל אורך התקופה הקשה היה מוקף במשפחה ובחברים שתמכו בו, חיזקו אותו ועטפו אותו באהבה רבה.

גם בתקופה זו לא ויתר על הרצון להמשיך וללמוד ולהשלים את בחינות הבגרות, ואכן הוא עמד במטרה בהצלחה רבה, גם שהדבר היה כרוך במאמצים מרובים.

בנובמבר 2004 עבר איליה בחינות קבלה ללימודים לתואר "טכנאי מכונאות רכב" . הוא אמור היה להתחיל בלימודיו בסוף פברואר 2005, אך לא הספיק.

בראשית שנת 2005 חזר הסרטן לקנן בגופו ואילה אושפז בבית החולים "שיבא" בתל השומר. אף על פי כן , המשיך לשדר אופטימיות והאמין כי גם הפעם יוכל לנצח . בעת אשפוזו עוד הספיק להעניק דרגה לחיילת ששירתה עימו, שותפה לעבודה שאותה טיפח, והיה מלא גאווה והתרגשות.

איליה נפל ביום כ"ו בשבט תשס"ה ( 5.2.2005 ), בעת מילוי תפקידו והוא בן 30. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי באשדוד. הותיר רעייה, בן ובת והורים.

לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב–סמל מתקדם.

חיפוש מידע

כניסת חברים