דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

שנבל אריה (לאון) ז"ל

@alt@

גיל
בן 23 במותו

מקום הנפילה:
תעלת סואץ, מלחמת ההתשה

תאריך עברי:
כט שבט תשל

תאריך לועזי:
05/02/1970

בן זליג (זיגמונד) ומרים. נולד ביום כ"ח בתשרי תש"ח (12.10.1947) בפולין ועלה עם משפחתו ארצה בשנת 1957. הוא היה חבר בארגון ספורט "מכבי" חולון והיה אחד השחקנים הטובים בכדורגל. הוא למד בביה"ס היסודי ע"ש ארלוזורוב (מכיתה ז'), עשה שנתיים במרכז הנוער הקהילתי בקרית מלאכי ולמד שנתיים מסגרות בבית הספר התיכון המקצועי בכפר ויתקין. לאון היה בחור חברותי מאוד וביתו היה פתוח תמיד לחבריו, שהעריצו אותו על תכונותיו החיוביות. הוא היה שקט, אדיב, טוב-לב ונעים-הליכות.

 מימיו לא הרים את קולו, לא העליב את זולתו וידע לכבד את המבוגרים ממנו. הוא היה עליז ובעל חוש-הומור וידע להסתיר כאב ודאגה, כדי לא לגרום צער לאוהבים אותו. הוא ניחן בשפע סבלנות לכל אדם, ובייחוד לילדים הקטנים, אשר אותם אהב והם החזירו לו אהבה.

 לאון גויס לצה"ל בפברואר 1966 ובימי שירותו הצטיין כחייל טוב וממושמע. לאחר שחרורו מהשירות הסדיר היה יוצא למילואים ככל שקראו לו ובסוף ינואר 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל, ביום כ"ט בשבט תש"ל (5.2.1970), שבועיים לאחר צאתו לשירות, נפל באזור תעלת סואץ בהיתקלות עם חיילי האויב. הניח אישה, הורים ואח. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית-שאול.

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים