דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רוזנברג צבי (צביקה) ז"ל

@alt@

גיל
בן 17 במותו

מלחמה:
מלחמת לבנון הראשונה

מקום הנפילה:
דאמור

תאריך עברי:
יח סיוון תשמב

תאריך לועזי:
09/06/1982

בן דבורה ויהודה, נולד ביום י"ז באדר ב' תשכ"ה (21.3.1965) ברמלה. צבי למד שלוש שנים ראשונות בבית-הספר היסודי ברמלה, עבר לבית-הספר במשמר אילון, ובו השלים אף את חטיבת-הביניים. בשנתיים הבאות הוא המשיך את לימודיו בבית-הספר המקצועי שלחיל-החימוש בצריפין.

צבי התגייס לצה"ל ביום 20.5.1982, ושירת בחיל-החימוש. הוא נשלח לקורס מ"כים של החיל. שבועיים אחרי שגויס, פרצה מלחמת שלום הגליל. צבי הוצא מן הקורס והוצב כטכנאי בטור הנגמ"שים, שפרץ בציר המערבי בלבנון. הוא היה בחוד הכוח המסתער.

ביום השלישי של המלחמה, י"ח בסיוון תשמ"ב (9.6.1982), פגע טיל אר.פי.ג'י. פגיעה ישירה בנגמ"ש שבו נסע צבי ליד העיירה דאמור. באותה שעה הייתה יחידתו בנסיגה טקטית מעמדותיה. ארבעה חיילים נפגעו בטיל, נשארו בשטח ובמשך ימים אחדים נחשבו לנעדרים. בהמשך המלחמה העבירו המחבלים את הגופות מביירות, ומסרו אותן לצה"ל.

בן 17 שנים היה צבי בנופלו- החייל הצעיר ביותר בצה"ל שנפל. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. צבי השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

שר הביטחון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "טוראי צבי רוזנברג נתן את חייו למען מולדתו. הוא שירת בחיל-החימוש, תפקד כמכונאי, היה אחראי וממושמע, ביצע את תפקידו בצורה טובה מאוד. היה אהוב על חבריו ומפקדיו, בעל יוזמה. בגדוד היה בראשית דרכו". מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "בנכם שירת בגדוד תקופה קצרה ביותר. הוא היה בראשית דרכו. מהיכרות קצרה היה ברור כי הגיע בחור רציני, שהיה מוכן לצאת לקרב בלא היסוס".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים