דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קרפנקו אנסטסיה ז"ל

@alt@

גיל
בת 19 במותה

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
צומת ניצנים

תאריך עברי:
ו בטבת תשסח

תאריך לועזי:
15/12/2007

אנסטסיה נולדה ב- 25 לינואר 1988 בעיר צ'יליק בקזחסטן. מאז ילדותה קראה לה משפחתה בשם החיבה נסטיה בשמה המלא השתמשו רק בבית הספר. נסטיה נקראה על שם סבתה, אמא של האם.
מגיל הגן התבלטה נסטיה בקול פעמונים צלול ושרה במקהלת הגן. סמוך לעלייתה של נסטיה לכתה א' עברה המשפחה לעיר שריפובה ברוסיה. בשש שנות לימודיה ברוסיה למדה נסטיה את אומנות משחק השחמט והתמחתה בו. היא אהבה את שיעורי הרקמה והתפירה ונהגה לרקום מפיות עם דוגמאות מיוחדות.
נסטיה אהבה מאוד היסטוריה ומקצוע זה היה אחד המועדפים עליה. רקמה אחת של נסטיה נשארה חקוקה בזיכרון, ביום האחרון לפני העלייה לישראל רקמה נסטיה שמש שחורה והאם העירה לה שחוטים שחורים מסמלים אסון ומזל רע.
בשנת 1999 עלתה המשפחה לישראל והתיישבו בעיר אשקלון ונסטיה החלה ללמוד בבית הספר ע"ש אלרוזורוב בכתה ו'. הימים בבית הספר התחלקו לשניים חצי יום נסטיה למדה באולפן וחצי השני בכתה רגילה עם חבריה הישראלים.
בשנת 2000 נסטיה עלתה לחטיבה בבית הספר אורט אפרידר רונסון. למרות הקושי בשפה נסטיה למדה בהצטיינות ואף זכתה לתעודה על הישגיה בכתה י"ב. הוריה זוכרים את התמודדותה עם השפה האנגלית שהייתה זרה לה, נסטיה ישבה ימים ולילות בכדי להשלים את הפערים ולהגיע לרמה שבה למדו בכיתתה.
נסטיה למדה במגמת אקולוגיה ועימה התקבלו למגמה עוד שמונה מחברותיה שלמדו איתה באולפן. את זמנן הפנוי הן העבירו בבילויים משותפים ובעיקר בעזרה אחת לשנייה בלימודים. נסטיה סיימה את התיכון עם תעודת בגרות מלאה ובממוצע ציונים גבוה.
חבריה ללימודים כתבו עליה: "לעולם לא נשכחך, איתך תמיד צוחקים, יש לך לב רחב, את שמה לב לכל פרט יהיה זה הפרט הכי קטן, יש לך חוש הומור משובח ומפותח".
נסטיה אהבה שירה ובמיוחד שירים שנכתבו על החיים. בין דבריה נמצא שיר מיוחד: "הנה כמעט הסוף / אך יש עוד זמן / כמה יש עוד לחיות / ילדות עוברת במהרה / כאילו עוד לא הייתה / היו הרבה דברים חלומות וציפיות / לילדות הגיע סוף / הגיע זמן להיכנס / לחיים חדשים של בגרות / מלאים בעיות ואכזבות / חיים בהם את אחראית לגורלך / ואין ביכולתך להישען על הוריך / מאחלת לעצמי לחיות בחיים אלו הבוגרים / בצורה נורמאלית זה הכי חשוב".
נסטיה הייתה אמורה להתגייס בפברואר 2006 אך היא ביקשה להקדים את גיוסה כדי לא להפסיד שנת לימודים אקדמאית. עם שחרורה בקשתה התקבלה והיא התגייסה ב- 13 לאוקטובר 2006. לאחר טירונות של חודש בבסיס ניצנים שובצה נסטיה לחיל החימוש בפיקוד דרום היא שירתה כרלשית מחש"פ והייתה אחראית במדור על תוכניות אחזקה. מפקדיה מספרים על חיילת מקצועית בעלת אמינות גבוהה שתמיד נרתמת לסייע ותורמת למחלקתה.
ב-15 לדצמבר 2007 נהרגה נסטיה בתאונת דרכים סמוך לצומת ניצנים. הרכב בו נסעה בחזרה מבילוי התנגש ברכב אחר, נסטיה שהוצאה מחוץ לרכב לאחר שאיבדה את הכרתה נהרגה מרכב

שחלף סמוך למקום ההתנגשות.


חיפוש מידע

כניסת חברים