דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קריספין דוד ז"ל

@alt@

גיל
בן 22 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כ אייר תשמג

תאריך לועזי:
03/05/1983

דוד קריספין, בן סעדה וחיים, נולד ביום י"ג באלול תש"כ (5.9.1960) במרוקו. בשנת 1962 עלה דוד עם הוריו לארץ והמשפחה השתקעה במעלות. כשהיה בן 4 שנים התגלתה אצלו מחלת-לב קשה והוא עבר ניתוח לב-פתוח. אבל הניתוח לא עלה יפה וכעבור כשלוש שנים נאלץ דוד לעבור ניתוח לב נוסף והפעם בהצלחה. עד גיל 9 היה דוד בטיפולים רפואיים, ששיבשו את מהלך לימודיו התקין. אבל הוריו דאגו לחינוכו ובעזרת מורים פרטיים הוא השיג את רמת הלימודים של ילדים בני גילו והשתלב במסגרת הלימודים הסדירים.

הוא למד בבית-הספר היסודי "יהלום" במעלות והיה תלמיד מצטיין ואהוד על מוריו וחבריו. בן 15 שנים סיים דוד את בית הספר היסודי ועבר ללמוד בבית-הספר התעשייתי במעלות. הוא היה תלמיד שקדן, נעים הליכות, נהג כבוד בזולת ובייחוד בבני-משפחתו המבוגרים ממנו. דוד היה חבר בתנועת הנוער "הנוער העובד והלומד" והיה בין מקימיה במעלות. בבית הספר הוא היה פעיל בגדנ"ע.

דוד סיים את לימודיו בהצלחה כמסגר מכני. כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל, הוא ביקש לשרת בצבא, כשאר בני גילו. אולם הוא נתקל בקשיים, בגלל עברו הרפואי.

דוד לא השלים עם דחייתו מן השירות הצבאי, התעקש והתנדב לצה"ל ביוני 1981. הוא הוצב כעובד בסדנה צבאית בחיפה. דוד הצטיין בעבודתו, עלה בדרגות וחוות-הדעת של מפקדיו עליו היתה: "דוד חייל מצטיין, מבצע תפקידו בצורה טובה מאוד, משקיע כל מאמץ לקידום העבודה". בנובמבר 1982, הוא עלה לדרגת סמל.

בתחילת מאי 1983, התאונן דוד על מיחושים ופנה לרופא צבאי. הוא קיבל חופשה קצרה וחזר לביתו. ביום כ' באייר תשמ"ג (3.5.1983) נפטר לפתע מהתקף לב. בן 22 שנים הוא היה במותו.

דוד הובא למנוחות בבית העלמין במעלות. הוא השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ואח.

מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "הוא ביצע את תפקידו בצה"ל באופן מושלם והיה תמיד מוכן לעבוד בשעות בלתי שגרתיות. דוד היה חבר טוב לידידיו, ניסה לעזור והיה מקובל על חבריו ומפקדיו. מיומנותו במקצועו הביאה לקידומו בהכשרתו ובעלייתו בדרגות".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים