דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קיש אמיל שמחה ז"ל

@alt@

גיל
בן 18 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ליד כפר טרומן

תאריך עברי:
יח תמוז תשכח

תאריך לועזי:
14/07/1968

אמיל (שמחה נטע) קיש בן בנימין אריה ז"ל והדסה, נולד להורים ניצולי שואה ביום י"ד בטבת תש"י (3.1.1950) ברומניה בעיר אורדיה. שמותיו הם לזכרם של סביו שנספו בשואה.

בעיר זו סיים ארבע שנות לימוד בבית הספר היסודי. בגיל 9 התייתם מאביו לאחר שהאב סבל ממחלה ממושכת. הפרידה מהאב היתה קשה לאמיל בגלל אהבתו העזה לאב והקשר החזק ביניהם.

עוד מילדותו היה אמיל מלא שמחת חיים, אהב מאוד בעלי חיים וטיפל בהם במסירות. תמיד היה חביב על חבריו וכל הסובבים אותו משום שהיה חברותי מאוד ואהב לסייע בכל עת.

בשנת 1961 עלו לארץ הוא, אמו ואחותו בלהה. בהגיעם לארץ למד אמיל (ששמו שונה לנתן) בפנימיית "ימין אורד" בניר עציון במסגרת "עליית הנוער". בהגיעו למצוות חגגה המשפחה את האירוע ב"ימין אורד". לשמחה הגיעו כל בני המשפחה בארץ בגלל אהבתם הרבה לאמיל. על השמחה העיבה העובדה, שלא נכחו אביו, סבים וסבתות שלו ולא דודים ודודות שניספו בשואה.

לאחר מכן למד במגמת מכונאות רכב בבית הספר "עמל" בפתח תקוה. בתקופת לימודיו בתיכון נודע כנער מקובל מאוד על חבריו, הרבה לבלות במסיבות ובטיולים ושמר על קשרים טובים וקרובים עם כל בני המשפחה.

בפברואר 1968 גויס לצה"ל. הוא היה חייל חרוץ, נעים הליכות וביצע את כל המוטל עליו במסירות ובמלוא האחריות.

כעבור חמישה חודשי שירות ביום י"ח בתמוז תשכ"ח (14.7.1968) נסע עם חיילים מהבסיס, וליד כפר טרומן (לפני צומת שדה התעופה לוד) מצא את מותו בשעת מילוי תפקידו.

הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרטוש שלמה ז שוורץ אריה ז

כניסת חברים