דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

קיפר אליקים (אליה) ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כ סיון תשלא

תאריך לועזי:
13/06/1971

אליקים, בן ראובן ושושנה, נולד ביום ז' בכסלו תשי"ב (6.12.1951) בחדרה ולמד בבית הספר "אחד העם" ובבית הספר התיכון המקצועי "עמל" בחדרה. הוא היה חבר בתנועת "הצופים" (שבט "בני יער חדרה") ואחרי כן הדריך בה. כן היה חבר בקבוצת הכדוריד של "הפועל" חדרה ונבחרת העיר.

הוא הצטיין בהרכבת דגמים של אוירונים ואניות והקדיש זמן ומחשבה לאוסף פרחים ומחזיקי מפתחות. "אליה", כפי שכינוהו ידידיו וחבריו קנה לו עד מהרה מקום קבוע בהרכב של קבוצת "הפועל" חדרה וכך נעשה לשחקן כדוריד אמיתי, מחושב וממושמע להפליא.

הוא גויס לצה"ל בראשית ינואר 1970 ובכל חופשה קצרה היה קופץ למגרש הכדוריד כדי לחזק את קבוצתו. האתגר שהציבו להם הוא והקבוצה היה לחזור לליגה הלאומית, אחרי שנאלצה לרדת ממנה. הוא שאף להקדיש את כל כוחותיו כדי להחזיר את הקבוצה למקומה כאשר ישתחרר מהשירות, אבל הגורל רצה אחרת. ביום כ' בסיון תשל"א (13.6.1971), כאשר חזר לבסיס מחופשה קצרה, נפל במילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בחדרה.

מפקד היחידה שלו כתב במכתב תנחומים למשפחתו: "הוא הגיע אלינו מספסל הלימודים והיה נכון לתרום לצה"ל את הידע שצבר בבגרותו ואת כשרונותיו הברוכים בנאמנות רבה. הוא נטל על עצמו את הכשרתו מתוך הבנה ושקידה וראינו בו חייל כהלכה. יחד אתכם אנו מבכים את האבדה ונדע כולנו, מפקדיו וחבריו, להוקיר את זכרו".

קבוצת "הפועל" חדרה החליטה להנציח את זכרו בטורניר גביע מסורתי, בהשתתפות קבוצות אחדות.

חיפוש מידע

כניסת חברים