דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

פוברצ'וק אדוארד ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
בדרך לקציעות

תאריך עברי:
יג טבת תשם

תאריך לועזי:
02/01/1980

בן שרה ויוסף, נולד ביום ג' באלול תשי"ט (6.9.1959) בעיר בוברויסק שברוסיה. את למודיו התחיל אדוארד בעיר הולדתו, וסיים בה 8 כיתות יסודיות. שנתיים נוספות הוא למד בבית-ספר מקצועי ברוסיה, במגמת נגרות. בן 16 שנים היה אדוארד כשעלה לארץ עם הוריו, באפריל 1976. המשפחה השתקעה בחיפה, שם הוא עבר קורס לעברית באולפן מקומי. לאחר מכן, למד אדוארד בבית-ספר מקצועי בחיפה, במגמת מכונאות רכב. הוא אהב לצייר ולפסל בעץ ובמתכת. את העבודות הנאות שעיצב חילק למזכרת בין חבריו. אדוארד היה חביב על הבריות והתיידד בקלות, ולכן בתוך זמן קצר נקלט בארץ ורכש חברים רבים. הוא היה מסור מאוד למשפחתו.
באוקטובר 1977 התגייס אדוארד לצה"ל ושירת בחיל-החימוש. הוא עבר השתלמויות מקצועיות כמכונאי רכב, התקדם בתפקידיו, וביוני 1978 הועלה לדרגת רב"ט. במאי 1979 הועלה אדוארד לדרגת סמל.
ביום י"ג בטבת תש"ם (2.1.1980), הוא נסע בתפקיד מבסיסו ברפידים בדרך לקציעות. בדרך אירעה תאונה ואדוארד נהרג. בן 20 שנים הוא היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה.
אדוארד הניח אחריו הורים ואחות.
מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "בנכם אדוארד הגיע ליחידה לפני יותר משנתיים ולאחר תקופה קצרה, תוך התאקלמות מהירה ויפה, הפך לאחד החיילים המצטיינים. הוא היה אהוב על כל חבריו ומפקדיו, בשל אהבתו ומסירותו לעבודה ולחבריו ובשל החיוך שהיה נסוך על פניו גם ברגעים קשים. שאיפתו הייתה לשרת ביחידה בצבא הקבע".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים