דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

עופר ישראל ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מקום הנפילה:
תעלת סואץ, נפל במלחמת ההתשה

תאריך עברי:
ד חשון תשכט

תאריך לועזי:
26/10/1968

בן יוסף ושרה. נולד ביום ז' בניסן תש"ט (6.4.1949) בתל-אביב. אביו היה חבר פעיל באצ"ל ולאחר-מכן הצטרף לצה"ל והשתתף במלחמת הקוממיות. כאשר ישראל היה בן שבע עברה המשפחה לגור במשמר-איילון, מושב אשר בעמק-איילון. שם למד בבית-הספר היסודי האיזורי "חשמונאי" עד שסיים את לימודיו בו. לאחר-מכן עברה המשפחה לגור לרמת-חן. ישראל השתייך לקבוצה של "צופים". השתתף בצעדות ובספורט. כשעברה המשפחה לגור בעיר השתתף בגדנ"ע ושימש כראש-קבוצה.

ישראל אהב מאד מוסיקה קלסית והיה מקליט על רשם-קול יצירות מתקליטים כדי לשוב ולהאזין להן. בספרות היו חביבות עליו יצירות של סופרים על נושא היהדות; ש' עגנון היה אהוב עליו, ספרים על השואה עניינו אותו וגם מלחמות-ישראל משכו את לבו.

ישראל עבר ללמוד בבית-הספר המקצועי הצבאי וגר בפנימייה של חיל-החימוש. לא רק בן טוב היה להוריו ונאמן כי אם גם נאמן היה לחבריו ומסור בכל לבו ונפשו. משסיים את לימודיו בבית-הספר המקצועי גויס לצה"ל (אוקטובר 1966) והוא טרם הגיע לגיל הגיוס. כאשר עבר לשרת בסדנא לא מצא הדבר חן בעיניו והוא ביקש העברה לבקעה או לתעלה. הבקשה זכתה לתשובה חיובית והוא עבר לשרת בתעלה - זאת אומרת הוא עבר מחיל-החימוש לחיל-התותחנים. הוא היה חייל אשר ביצע את תפקידו לשביעות רצון מפקדיו. פעמיים נפצע ולהוריו לא נודע הדבר אלא כשהיה מתאושש והתחיל להחלים בבית-החולים. בשעת הפגזה פתאומית נפצע פעם שלישית בדרך לבונקר ובשעה שהובל לבית-החולים מת מפצעיו; זה היה ביום ד' בחשון תשכ"ט (26.10.1968). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול.

מפקד-יחידתו ציין אותו במכתב-תנחומים להוריו כ"חייל טוב ומסור לתפקידיו המבצע את כל המוטל עליו ברצון ובמסירות למופת". מחנכו רשם מזכרונותיו על ישראל: "ביישן במקצת היה, רק לאחר זמן ניתן היה להכיר את העליצות שבו... שקדן בלימודיו וחרוץ בעבודתו המעשית. אף פעם לא התחמק מעבודה ומעזרה לחבריו. היה עירני והכל חיפשו את קרבתו. חיבבתיו על כך וכן על ישרו וגילוי לבו". ביום-השנה לנפלו נוסדה ספרייה חינוכית על שמו בבית-הספר "חשמונאי" במשמר-איילון. הפנימייה הצבאית של חיל-החימוש מוציאה עלון חדשי על שמו.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים