דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ספורטה שמואל ז"ל

@alt@

גיל
בן 50 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יב טבת תשמט

תאריך לועזי:
20/12/1988

שמואל ספורטה ז"ל, בן מרגלית ויום טוב, נולד בשנת 1937 בתל אביב. ילדותו עברה עליו בשכונות מונטיפיורי, פלורנטין ותל ברוך שבתל אביב. למד בבית הספר היסודי ע"ש "אחד העם" בתל אביב, וסיים את לימודיו בבית הספר המקצועי "מקס פיין" בתל אביב.

גוייס לצה"ל בשנת 1955 והוצב בגבעתי. בסוף שנת 1955, במבצע "חאן יונס" נפצע מרסיס שחדר לגופו. הוא המשיך לשרת כנשק בחיל החימוש.

בשנת 1956 השתחרר כתוצאה מסיבוך פציעתו ומאז הוכר כנכה צה"ל. במשך השנים הידרדר מצבו הבריאותי אך למרות זאת עבד בתעשייה האווירית כמבקר איכות בפרוייקטים ביטחוניים (מהחשובים שהיו במדינת ישראל).

אף על פי שנכותו הציבה מכשולים רבים הוא תיפקד כראוי עד ליומו האחרון: שימש כראש משפחה וכאב תומך ומסור, השתתף באירועים חברתיים, היה פעיל בארגון הנכים, עבד וחי חיים מלאי עשייה ופעילות. הוא אהב לעזור ולסייע לכל מי שנזדקק לכך. בעל חוש הומור וראייה אופטימית, שהעידו כי פציעתו הקשה לא שברה את רוחו מעולם.

בשנת 1984 הידרדר מצבו הגופני והרופאים נאלצו לכרות את רגלו השמאלית. בשנותיו האחרונות, עקב סיבוכים נוספים היה מרותק לכסא גלגלים. כוחו לא עמד לא יותר בסבלו הגופני והוא נפטר כתוצאה מן הפציעה ב-20.12.1988 (י"ב בטבת תשמ"ט) והוא בן 51.

הניח אחריו הורים, אישה ושני ילדים בוגרים.

יהי זכרו ברוך!


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרטוש שלמה ז שוורץ אריה ז

כניסת חברים