[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

הנופלים

מורק גיא שמואל ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
כו תמוז תשנה

תאריך לועזי:
24/07/1995

בן אלה וויקטור. נולד בקיבוץ נצר סירני ביום כ"ד באלול תשל"ו (19.9.1976), אח לענת.
גיא היה תינוק גדול ובריא, פעוט נוח ובעל מזג טוב. נראה לו תמיד, שכל האנשים ובעלי החיים שפגש בדרכו שמחים לקראתו. ילדותו היתה ילדות טיפוסית לבן קיבוץ, מלבד העובדה שהיו לו סבא וסבתא אמריקנים ובערך כל שלוש שנים היה נוסע אליהם לביקור משפחתי. טיולים אלה, מלבד ההנאה שבהם הרחיבו מאוד את אופקיו. כבר מגיל צעיר הכיר עולם רחב שמעבר לקיבוץ ולישראל.
גיא למד בבית-הספר היסודי בנצר סירני והיה תלמיד מאוד אינטליגנטי ובעל כושר אנליטי מעולה. הוא תפס את החומר הנלמד במהירות, ואף פעם לא הבין למה צריך להסבירו יותר מפעם אחת.
לימודיו בבית-הספר התיכון האזורי המקיף "ברנר" בגבעת ברנר היו המשך ישיר לבית-הספר היסודי. היה יושב בשיעורים בחוסר עניין, אבל מקבל ציונים גבוהים בבחינות.
גיא שאף לפרפקציוניזם. היו לו דרישות מעצמו, שהיו גבוהות מאוד, לעתים גבוהות בהרבה מדרישות בית-הספר. הוא ידע, שלא יוכל לעמוד בצפיות שלו מעצמו, ולכן היה מוותר מראש על המאמץ.
בעזרת חיוך קטן ושיחה היה מקבל דחייה או ויתור על הגשת עבודות והעדיף לעסוק בתחביבו העקרי - קריאת ספרי מדע בדיוני או לשחק משחק כדורסל ידידותי עם החבר'ה.
בדצמבר 1994 התגייס גיא לצה"ל. הוא רצה להגיע ליחידה קרבית, אבל היה מוכן לקבל כל מה שידרש ממנו. את שירותו הצבאי עשה בחיל החימוש.
ביום כ"ו בתמוז תשנ"ה (24.7.1995) נפל גיא בעת שירותו. בן תשע עשרה היה בנופלו.
הוא הובא למנוחות בבית העלמין בנצר סירני. הותיר אחריו הורים ואחות - ענת.
במכתב ניחומים למשפחה כתב מפקד היחידה: "גיא היה בחור צנוע, שקט, שקוע בעשייה, כשרוני מאוד וממושמע, אשר ביצע כל משימה שהוטלה עליו על הצד הטוב ביותר ללא טענות ובקשות מיוחדות. היה אהוב על חבריו במחלקת החימוש. זכה להערכה מכל הסובבים אותו, מפקדיו וחבריו ליחידה".
בני כיתתו, קבוצת "דקל", אמרו בדברי ההספד: "...בתוך הכיתה היה גיא עולם ומלואו - עולם בפני עצמו. בחור יפה ומוכשר שלא בלט. מופנם מאוד, מתכנס בתוך עצמו. איש המתמטיקה של כיתתנו. הוא קבע את הכללים בעולמו. לא נתן לאף אחד להתערב... ספרי המדע הבדיוני היו אהבתו הגדולה. היה יכול לקרוא כל הלילה ולהתעלם מסביבתו ומחובותיו".
והמחנכת מוסיפה וכותבת: "הקיץ הזה איבדתי תלמיד. גבוה, יפה-תואר, חכם מכולם. הצטיינת בלימודים בלי טיפת מאמץ, ניסוחיך היו רהוטים ועשירים באופן יוצא דופן, גזרתך תמירה, הילוכך קל. הצלחת בספורט, בפיזיקה, בהיסטוריה. הברקת במתמטיקה. בלטת באנגלית. חברים בכיתה זיהו מיד את העילית שבך וחפצו בחברתך. היית עילוי בכל".
חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים

חברים online