דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מוסרי יוסי ז"ל

@alt@

גיל
בן 26 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כג באדר תשלד

תאריך לועזי:
17/03/1974

 יוסף, בן גרציה ורפאל, נולד ביום א' בכסלו תש"ט (3.12.1948) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "מעלה" בירושלים וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי "כל ישראל חברים", במגמה של מסגרות מכנית.

יוסף גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1967 והוצב לחיל החימוש. לאחר הטירונות הוכשר בקורס למכונאי טנקים ונשלח לשרת בחולית החימוש בחטיבת טנקים. הוא היה חייל מסור וממושמע, שמילא את תפקידו בדייקנות ובשלמות והיה מקובל על מפקדיו ואהוד על חבריו ליחידה.

בתחילת אוגוסט 1970 שוחרר יוסי מהשירות הסדיר והוצב ליחידת מילואים של חיל התותחנים. יוסי נשא לאישה את עליזה והקים יחד עמה את ביתו בירושלים. הוא היה ראש משפחה מסור ואוהב ויחד עם רעייתו בנה קן משפחה חם ששרתה בו אווירה טובה ונעימה. בדצמבר של שנת 1973 נולדה בתו קטי. הוא לא ניתק את קשריו עם בית הוריו ונשאר מסור ונאמן להורים ודואג לשלומם ולרווחתם. יוסי גילה מיומנות רבה במקצועו כמסגר מכני. הוא עבד כטכנאי במפעל של חברת "וולה" לתמרוקים, במחלקה הטכנית, וזכה להערכת מנהלי העבודה בזכות חריצותו הרבה ומסירותו לעבודה. הוא רכש לעצמו ידידים רבים בזכות טוב לבו ונכונותו להגיש עזרה וסיוע לכל נזקק. במסגרת יחידת המילואים שימש יוסי כמכונאי והיה מופקד על הטיפול במרגמות כבדות מתנייעות. יחד עם חבריו ליחידה השתתף בקרבות מלחמת יום הכיפורים.

ביום כ"ג באדר תשל"ד (17.3.1974), נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים.

השאיר אחריו אישה ובת, הורים, אח ואחיות.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וישניץ אביחי (אבי) ז

כניסת חברים