דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

העליון אליעזר ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
בלוזה איזור סיני ותעלת סואץ

תאריך עברי:
טו תשרי תשלד

תאריך לועזי:
11/10/1973

אליעזר, בן שמחה ושבתאי, נולד ביום כ"ח באב תשי"ב (19.8.1952), בתל-אביב. הוא למד בבית-הספר היסודי "ביאליק" בתל-אביב ואחרי כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי "אורט" בחולון. אליעזר היה עלם יפה תואר ואהוב על כל רואיו. אוהב חיים ואוהב חברה היה, ונהנה מבילוי משותף עם חבריו, ובעיקר עם חברתו תמי, שעמד לשאתה לאישה.
הוא היה צעיר, עליז שנוכחותו השרתה אווירה טובה סביבו והיה מקובל ואהוד בחברה בזכות תכונותיו ונכונותו לעזור ולהיטיב עם כל אדם. הוא נהג מצוות כיבוד הורים, סייע להוריו ושימח את לבם במתנות שהעניק להם, באהבתו ובדאגתו להם. אליעזר ניחן בכישרון רב למלאכת כפיים ועבודותיו הרבות מעידות על טעמו הטוב ועל חוש ליופי ולאסתטיקה שנתברך בו. בזמנו הפנוי הרבה לקרוא ספרות רצינית. אהבתו הגדולה הייתה הספורט ובעיקר הכדורגל. הוא היה שחקן מצטיין ונמנה עם סגל קבוצת הכדורגל של "בית"ר" תל-אביב. אליעזר גויס לצה"ל בתחילת מאי 1970 והוצב לחיל החימוש. לאחר סיום הטירונות הוכשר בקורס למכונאי טנקים נשלח לשרת ביחידת חיל שריון. הוא היה חייל נמרץ ורב פעלים, שמילא בדייקנות ובשלמות את כל המשימות שהוטלו עליו והיה מקובל על מפקדיו ואהוד על חבריו ליחידה. במאי 1973 סיים את השירות הסדיר בצה"ל והתנדב לשרת בצבא הקבע. במלחמת יום הכיפורים נמנה עם חיילי חיל-החימוש, שסייעו לכוחות הלוחמים, תקנו תחת אש כבדה את הטנקים הפגומים והחזירו אותם לכשירות ובכך אפשרו את המשך השתתפותם בקרב. ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (11.10.1973), נפגע אליעזר ונהרג בהפגזת האויב על כוחותינו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול.
השאיר אחריו הורים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "סמל ראשון אליעזר ז"ל שירת ביחידת חיל השריון והיה חייל מצטיין ומסור.
בתקופת שירותו מילא תפקידים שונים, היה חביב על מפקדיו והיה מופת ודוגמא לפקודיו במסירותו ובהתנהגותו". חבריו הוציאו לאור חוברת הנושאת את השם "על כל החברים שלנו" ובה דברים על דמותו. הוקמה קבוצת כדורגל לילדים הנושאת את השם "מכבי אליעזר", אשר אביו של אליעזר ז"ל תמך בה במתן תלבושות, כדורים וכיו"ב; הוריו תרמו מלגה לזכרו לקרן המלגות של בית-הספר התיכון-מקצועי "אורט", שהוא נמנה עם תלמידיו.


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים