דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

דוד שרון ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
תל אביב

תאריך עברי:
ד תשרי תשנד

תאריך לועזי:
19/09/1993

שרון נולד ביום כ"א בתמוז תשל"ג (21.7.1973) במושב תנובות בשרון.

בן בכור להוריו. שרון גדל בבית חקלאי, קרוב לבעלי חיים, שאהב מאוד. ילד שובב ועליז ותמיד מלא פעילות. כשהיה שרון בן שלש שנים, נפטר אחיו הצעיר יזהר, שהיה קרוב מאוד לשרון. אסון, שליווה את שרון במשך תקופה ארוכה. שרון למד בבית הספר היסודי "אור-השרון" במושב תנובות. בסיומו יצא ללמוד בפנימיה בכפר-הרואה. אך המרחק מהבית ומהחום המשפחתי אליו היה רגיל, הביאו את שרון חזרה לביתו.

הוא המשיך את לימודיו בבית הספר התיכון המקצועי "שפירא", במגמת מכשור ובקרה. שרון הגיע להשגים גבוהים בלימודיו. מחנכת שלו מבית הספר התיכון, ציינה את יושרו ונכונותו לעזור לתלמידים אחרים.

שרון היה פעיל בתנועת הנוער העובד והלומד, שבמסגרת תנועת המושבים. הוא הירבה לצאת לטיולים והשתתף בפעילויות חברתיות. היה נער ששפע שמחת חיים, תמיד עליז ותוסס. הוא אהב מאוד לבלות, להגדרת חבריו: "אהב את החיים".

להוריו של שרון היה משק חקלאי עם חממות של פרחים. שרון גילה מעורבות ואחריות והשתדל לעזור ככל שניתן.

בשלהי חודש אוקטובר 1991, גויס שרון לשרות חובה בצה"ל. הוא סיים טירונות והוצב לחיל החימוש. עקב מגבלות ראיה, ניתן לשרון פרופיל רפואי נמוך. שרון ביקש לקבל תפקיד, שם יתרום כמיטב יכולתו. הוא נשלח לקורס מכשור ובקרה והוצב לשרת כבוחן אופטיקה פיקודי בבסיס הנח"ל בבית-ליד. מפקדו של שרון מתקופה זו, העיר כי שרון ביצע תפקידו כיאות וציין את יחסו החם והאוהד לחבריו ביחידה.

ביום ד' בתשרי תשנ"ד (19.9.1993) נפל בעת מילוי תפקידו. שרון ניספה בתאונת דרכים בדרך נמיר, בתל אביב. בן עשרים היה שרון בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בנתניה. הותיר אחריו הורים, שלושה אחים - אמיתי שלומי ועוזיאל ואחות רעות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "שרון הגיע לנח"ל לפני שנתיים לתפקיד מכשירן חי"ר- חת"ם. הוא ביצע את תפקידו לשביעות רצוני המלאה, תוך כדי גלוי יוזמה, חריצות ואחריות ללא סייג. אהוד ומקובל על חבריו ומפקדיו. ביצע את כל המטלות ברצון".

בני המשפחה הנציחו שמו בסטודיו לציור על בדי משי, שמצירת אמו. הסטודיו הוקם במקום בו עמד חדר המיון לפרחים. שם שהה שרון ועבד בשנות ילדותו ונערותו.

לזכרו הוציאה המשפחה ספר זכרון: "לזיכרך שרון- על עשרים שנותיך". 

 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים