דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

דהן מאיר (שמעון) ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
לכיש , נפל בעת מילוי תפקידו

תאריך עברי:
יג אב תשמב

תאריך לועזי:
01/08/1982

בן תמר ומשה, נולד ביום כ"א באלול תשכ"א (2.9.1961) בקריית גת. מאיר למד בבית-הספר היסודי "משואה" בקריית גת. אחרי שהשלים שמונה כיתות, הוא עבר לבית-הספר המקצועי "אורט" ולמד בו שלוש שנים במגמת מכונאות רכב.

ביולי 1979 התגייס מאיר לצה"ל, עבר אימוני טירונות כללית והשתלם בקורס מקצועי למכונאות רכב. הוא הוצב בתפקיד אחזקה וטיפול ברכב צבאי במוסכים אזרחיים.

בספטמבר 1980 הועלה מאיר לדרגת רב"ט. באותו חודש העניקו לו חסידי חב"ד פרס על רוח ההתנדבות שלו. הפרס היה - נסיעה לחצר האדמו"ר מלובביץ בניו-יורק למשך חודש בחגים ראש-השנה וסוכות. מפקדיו אישרו את נסיעתו.

כשחזר לארץ, המשיך מאיר בתפקידו באחזקת רכב. בנובמבר 1981 הוא הועלה לדרגת סמל.

ביום י"ג באב תשמ"ב (1.8.1982), בהיותו בחופשה בביתו, נהרג מאיר בתאונת דרכים שאירעה ליד מושב אמציה שבחבל לכיש. בן 21 שנים הוא היה במותו.

מאיר הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית גת. הוא השאיר אחריו הורים ושלוש אחיות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "מאיר היה אחד החיילים הוותיקים ביחידה, והיווה דוגמה אישית ומופת במסירותו לחבריו החיילים. הוא סיים את לימודיו בהצטיינות. בתפקידו האחרון היה נציג היחידה במתן שירותי אחזקה במוסכים אזרחיים הקשורים ליחידה. גם בתפקידו זה, הוא זכה למלוא ההערכה מן הגורמים הצבאיים אותם ייצג בכבוד. דמותו ודרכו של מאיר ילוו אותנו וישמשו כנר, אחריו נלך בביצוע תפקידינו".חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים