דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

גרסון יעקב ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
בית שאן, בפעולה מבצעית

תאריך עברי:
יח תמוז תשל

תאריך לועזי:
21/07/1970

יעקב, בן דוד ורחל. נולד ביום ג' בסיון תשי"א (7.6.1951) בטוניס שבטוניסיה. משפחתו, ובה שמונה נפשות, עלתה ארצה בשנת 1956. תחילה התגוררו במושב שדות-מיכה (ליד בית-שמש) ובשנת 1963 עקרו למגדל-העמק.

יעקב למד בבית-הספר היסודי על-שם "שלום עליכם" וסיים לימודיו בהצלחה. בשעות הפנאי היה אוהב לעסוק בספורט והרבה לשחק בכדורגל. בגלל קשיי הפרנסה של המשפחה יצא יעקב לעבוד בגיל צעיר כפועל בניין. היה נער מסור למשפחתו ואת כל משכורתו נתן לעזרתה. היה ביישן מטבעו. אהב את משפחתו אהבה רבה ונהג בכבוד ונימוס בכל ידידיו.

בתחילת פברואר 1969 גויס לצה"ל לחיל ההנדסה. בכל שיחותיו בבית ועם חבריו בשכונה דיבר על צה"ל ועל עתידו בו ושאיפתו הייתה להשלים קורס קצינים ולשרת בצבא הקבע. קיץ תש"ל היה שוב תקופת מבחן קשה. האוייב המצרי והסורי לא הכיר במפלתו במלחמת ששת הימים וניסה, בכל האמצעים, להשמיט מידי מדינת ישראל את פרות הניצחון.

על גדות תעלת סואץ וברמת הגולן התחוללה מלחמת התשה, ואילו בעמק הירדן ובבקעה, לא הרפו המחבלים מרצחנותם באוכלוסיה האזרחית. מדי יום ספגנו אבדות בכל החזיתות. המתח והדריכות עלו עם כל פיגוע ופיגוע.

בעיצומה של מערכה אכזרית זו נלפתה גם מגדל העמק באחיזתו של השכול. תוך שבועות ספורים מסרו שלושה מבני העיר את נפשם ברמת הגולן ובגזרת בית שאן.

יעקב חזר לבסיסו מחופשה קצרה ונפגע, תוך כדי סיור, ממלכודת קטלנית שהוטמנה למחבלים החוצים את הירדן...

יעקב נטמן בבית-העלמין של מגדל-העמק.

 

יהי זכרו ברוך!

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים