דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

גלעדי יגאל ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
תעלת סואץ

תאריך עברי:
יא תשרי תשלד

תאריך לועזי:
07/10/1973

יגאל, בן רחל ויעקב, מניצולי השואה, נולד ביום כ"ט בתמוז תשי"ג (12.7.1953) בחדרה ולמד בבית-הספר היסודי הממלכתי בנוה-מגן, בבית-הספר המקצועי 'עמל' בהרצליה ובבית-הספר המקצועי על-שם רוטנברג ברמת-השרון. בנערותו הצטיין יגאל בכושר מנהיגות בכיתתו והיה מוכן תמיד לסייע לכל חבר. הוא היה תלמיד טוב וממושמע, אהב מוסיקה וציור והרבה לטייל ברחבי הארץ. הוא היה נער יפה-תואר, תמיר וחסון, בעל פנים חייכניות. מטבעו היה חברותי ואהב לבלות. תכונתו הבולטת ביותר הייתה נכונותו להתנדב לכל משימה ולכל תפקיד. יגאל היה קשור מאוד למשפחתו, להוריו ולשני אחיו. בחופשות נהג לשהות בחברת הוריו, להאזין למוסיקה בביתו ולקבל עם חבריו ועם ידידיו הרבים.

לקראת סיום הלימודים בבית-הספר התיכון, הצטרף עם חבריו בהתנדבות לגרעין נח"ל והם בחרו לשרת באזור ספר, בקיבוץ מנרה. יגאל גויס לצה"ל בסוף אוקטובר 1971 והוצב לחיל השריון. לאחר הטירונות עבר קורס מכונאי-טנקים ושירת בסיני.

יגאל אהב את הטנקים, "את הפלדה" - כדבריו, והצטיין כמכונאי טנקים מעולה.

איש לא היטיב להכיר את הכלי כמותו - העידו עליו חבריו ליחידה. בתקופה הארוכה ששירת בסיני נהג לכתוב למשפחתו כי אוהב הוא את הנוף הפראי ואת החולות הלוהטים של המדבר. כאות הערכה על תפקידים שמילא בשירותו הצבאי, הוענק לו "אות השירות המבצעי".

במלחמת יום הכיפורים התנדב יגאל לשמש כנהג טנק בגדוד הטנקים. הוא השתתף בקרב הבלימה הגדול נגד המצרים, שחצו את התעלה. ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973) נפגע ונהרג מפגיעת טיל בטנק שלו בקרב שהתחולל בגזרה הדרומית של תעלת סואץ. הוא הובא למנוחות-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול באוגוסט 1974.

השאיר אחריו הורים ושני אחים.

לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל. דברים על דמותו של יגאל כלולים בחוברת "בנינו - לזכר נופלי רמת השרון", שיצאה לאור אחרי מלחמת יום-הכיפורים.

מכתבי שני חבריו לנשק מבטאים נאמנה את הרגשותיהם ואת כאבם:

"הכרתיו צנוע, חביב ועושה את עבודתו נאמנה. איני רוצה להרבות בתכונות אופי, הרי לקורא שאינו מכירו, ייראו הדברים כמליצות. קיימים דברים שניתנים לתואר ואיני יכול לכותבם וישנם דברים שכלל אינם ניתנים לתאור וכמובן שקשה אף לנסות להעלותם בכתב, שכן על חבר, ידיד ורע כיגאל לא מספיקות הדברים.

אהבנוהו!

הייתי מעדיף לכתוב אל ולא על.

לעולם לא נשכחנו!"

שני חברים אחרים, נבון חלוץ ורפי דוד אף חיברו שיר לזכרו שמסתיים כך:

"התנדב בכל, העיקר להיות ראשון,

שאף להיות מושלם עד הפרט האחרון,

להתנדב אצלו היה זה עקרון

אך הפעם היה זה צעדו האחרון".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים