דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ברגר צבי (צביקה) ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
יא באדר

תאריך לועזי:
13/03/1976

 

בן ישראל ופנינה. נולד ביום י"ג באלול תשט"ו (31.8.1955) בעיר בילבה, בשלזיה התחתית שבפולין. כשהיה בן שנה-וחצי, בשנת 1957, עלתה המשפחה ארצה והשתכנה ברעננה. האב עסק בחשמלאות - מקצוע שגם שלושת בניו נמשכו אחריו. צבי סיים את לימודיו בבית-הספר הממלכתי ב' שברעננה ולאחר- מכן יצא לקנות ידע רחב במקצוע החשמלאות בבית-הספר המקצועי 'אורט' שבכפר-סבא. העבודה המעשית, שביצע בהדרכת אביו, היתה לו לעזר רב, ועל-כן הגיע להישגים מרשימים במקצוע. הוא התמחה בחשמלאות גנרטורים ומערכות-חשמל וסיים את לימודיו בבית-הספר בסיוע הצבא, תוך התחייבות לשרת שנה נוספת בשירות הקבע. צבי נתברך, בשנות-חייו הקצרות, ברוח בריאה בתוך גוף בריא. מעולם לא הסב דאגה להוריו או טרדות לבני-סביבתו. בכל מקום שנקלע אליו השרה רוח טובה, החיוך הרחב כאילו לא מש מפניו מעולם.

מורתו מעידה על צבי, כי הוא ניחן במשושי חוש מיוחד, הדוחף אותו לחוש לעזרה לכל נזקק. לבו היה פתוח לכול ובחברתו קירב לבבות בלא הבדל גיל. נערים בריונים התנפלו פעם על חבריו.צבי יצא לעזרתם והוכה אף הוא. הוא למד את הלקח והתחיל להשתלם בקראטה - למען ההגנה העצמית וכדי שיוכל להגן על החלשים. כן, עסק בהרמת משקולות והצטיין בספורט הקליעה. היה חבר במועדון החקלאי של בית-הספר היסודי וזכה במקום הראשון על הגינה המטופחת ביותר.

באוגוסט 1974 גויס צבי לצה"ל. היה מובן מאליו, כי יעמיד את ידיעותיו המקצועיות לרשות הצבא.הוא הוצב לחיל-החימוש, עשה את הטירונות, עבר קורסים מקצועיים והועמד תחת פיקוד חיל-השריון, ובו שימש כחשמלאי פלוגתי. עלה בסולם הדרגות עד לסמל וקיוה להישלח לקורס-קצינים. ואז קרה, שדוקא החשמל, שבה ידעו ורקם את עתידו עליו, הכריע אותו בתאונה אומללה. צבי נפל בעת מילוי תפקידו - ביום י"א באדר ב' תשל"ו (13.3.1976). הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שברעננה. השאיר אחריו הורים ושני אחים. מפקדו של צבי כתב להורים השכולים: "בנכם הסמל צבי ז"ל, שירת ביחידת-שריון בעלת עבר קרבי מפואר, בתפקיד חשמלאי בפלוגת-טנקים. מפקדיו וחבריו יודעים לספר עליו, כי היה חביב ונוח לבריות, מילא את תפקידו במסירות וביעילות, לשביעות-רצונם של מפקדיו וחבריו. על-אף כל הקשיים הנערמים בדרכו של חייל, ובמיוחד ביחידה קרבית ברמת-הגולן".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים