דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אלמאסי ציון ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
רמת הגולן

תאריך עברי:
י בתשרי תשלד

תאריך לועזי:
06/10/1973

 ציון, בן מזל ושמואל, נולד ביום כ"ט בתמוז תשי"ג (12.7.1953) בבאר- שבע ולמד בבית-הספר היסודי "מעגלים" ליד נתיבות ובביה"ס התיכוניים "וולפסון" בבאר שבע "תורה ומלאכה" בנתיבות. ציון היה תלמיד חרוץ בבית-הספר ובישיבה המקצועית. הוא היה אהוב על מוריו ועל חבריו בזכות יחסו החברי, יושרו וטוב-לבו. הוא היה בחור ישר-דרך ובעל מצפון, בן נאמן ומסור להוריו ולמשפחתו. הוא היה חובב ספורט נלהב ובעל חוש מוסיקלי מצוין ואהב לפרוט על גיטרה. כן הקדיש זמן רב להדרכת נוער בקייטנות בדימונה, בתל ירוחם ובמעגלים. כל חניכיו אהבו אותו והעריכו את עבודתו למען הנוער ולמען החדרת יחסי-חברות וערכים חינוכיים בקהילה.

ציון גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1971 ועבר קורס חמשי-צריח בחיל החימוש. הוא היה חייל טוב וממושמע וכל חבריו ומפקדיו ביחידה אהבו אותו והעריכו את עבודתו. הוא שירת בסדנא בסיני ואחרי-כן צורף ליחידת תותחנים. ציון היה חברותי מאוד ורכש לו חברים בכל הארץ. הוא דאג לשלומם ולרווחתם של בני משפחתו ובחופשותיו עזר להם ככל יכולתו והם השיבו לו אהבה וכבוד והתגאו בו. הוא הרבה לטייל ברחבי הארץ עם חבריו הרבים, שראו בו חבר טוב ואף מדריך ומחנך. הוא נהג למשוך את חבריו לבוא עמו לבית הכנסת ושם היה מלמד אותם תפילות ומדריך אותם בעבודת השם.

ביום הכיפורים, י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), השתתף ציון בקרבות הבלימה נגד הסורים ברמת הגולן. באחד הקרבות נפגע ונהרג בעמדת התותח שלו בתל-ג'וחאדר והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ושתי אחיות. לאחר נפלו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו, כי ציון עשה עבודה נאמנה באחזקת התותח המתנייע, וכתוצאה מעבודתו המסורה, פעלו כלי-הנשק כראוי באותן שעות הרות-גורל, ביום הכיפורים אחרי הצהריים.חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים