דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אליאס יוסף ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
יז באדר תשלה

תאריך לועזי:
27/02/1975

 בן רפאל ויפה. נולד ביום כ"ז בכסלו תשט"ז (27.12.1955) בבית-שאן. אביו, עולה מפרס, עבד כחקלאי בקיבוצי הסביבה. יוסף עשה את צעדיו הראשונים בשכונת-אליהו שבבית-שאן. כאשר היה בן חמש, עקרה המשפחה ברוכת-הילדים לתל-אביב. יוסף למד בבית-הספר היסודי 'עמיאל' ונתגלה כתלמיד מוכשר ובין המצטיינים בתלמידי-כיתתו. הוא ניחן הן בכושר-ניתוח תיאורטי והן בתבונת-כפיים. הוא נשלח לבית-הספר התיכון מקצועי 'שבח' שבתל-אביב ובחר שם במגמת המכניקה. כעבור ארבע שנים סיים את לימודיו בציון מעולה. יוסף עשה חיל גם בהכשרה גופנית. במסגרת בית-הספר התיכון השתתף בהצלחה רבה בתחרויות-הספורט השונות, כגון: במשחק כדורגל, בקפיצה לגובה ולרוחק, בריצה למרחקים קצרים וארוכים. במסגרת הגדנ"ע היה פעיל במיוחד בתחום ענף הקליעה. בבית-הספר התיכון המליצו לפני יוסף לרכוש דיפלומה של טכנאי-מכונות עוד קודם גיוסו לצה"ל. אולם, הוא העדיף שלא לפגר אחר חבריו ולמלא את חובת שירותו בצבא הסדיר ככל חייל אחר, ולאחר-מכן להוסיף ולהשתלם במקצועו.

בסוף ינואר 1974 עבר את שערי בסיס-הקליטה-והמיון והתחיל בסדרת טירונות של חודש ימים. בהתאם לכישוריו הוצב לחיל-החימוש. עבר קורסים מקצועיים שונים. כעבור שמונה חודשים עלה לדרגת טר"ש, ואחר-כך לדרגת רב"ט. הקורס שהעניק לו את תעסוקתו העיקרית בחיל היה חימוש-צריח. עבודתו השביעה את רצון מפקדיו במלואה.

ביום י"ז באדר תשל"ה (27.2.1975) נפל יוסף בעת שירותו, בתאונה קטלנית כשהוא בן 19 בלבד. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבחולון. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.

"יקירכם התעלה במילוי תפקידו", כתב

מפקדו של יוסף להורים השכולים לאחר מותו, "הוא גילה נכונות ומסירות לעבודה ולשירות הראויות לציון".

מצגת לזכרו


חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
וייסברון אברהם ז יחזקאל אריה ז

כניסת חברים