דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אלון אישביה אברהם (אבי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 28 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
כד בסיוון תשלא

תאריך לועזי:
16/06/1971

 אלון (אישביה) אברהם (קלוד) בן נינה וויקטור, נולד במצרים בעיר אלכסנדריה בתאריך 29.10.43. לאחר מלחמת סיני עזבו כל המשפחה לצרפת ושם נשארו מספר חודשים. בתאריך 14.7.57 עלה ארצה עם משפחתו והגיעו למעברה באזור הקריות מאחר ובאותם ימים היו ימים קשים להוריו הצטרף קלוד לקיבוץ בית זרע במסגרת עליית הנוער לתקופה של שנה, קלוד היה חניך בתנועת "הנוער העובד" באזור מגוריו ולאחר מכן נעשה מדריך בתנועה.

קלוד למד בבית ספר תיכון מקצועי "בסמ"ת" שליד הטכניון העברי בחיפה, לאחר התיכון התגייס לצה"ל בפברואר 1961 ושירת כמכונאי בחיל חימוש, לאחר שהשתחרר משירות סדיר בשנת 1963, התחיל לעבוד ב"מספנות ישראל" כמכונאי ובמקביל למד בערב קורס טכנאי ייצור והתחיל לעבוד בחברת "אוטוקארס" חברה להרכבת מכוניות כרמל - סוסיתא כמנהל מחלקת בוחנים.

באפריל 1965 נשא לאישה את רינה, ב-1969 נולד בנו אמיר שהיה אהוב עליו מאוד, בחודש יוני 1971 נקרא לשירות מילואים יחד עם חבריו לסיירת בחורשת טל ומשם יצאו לסיורים באזור גבול הלבנון שנקרא באותה תקופה "פתחלנד". באחד הלילות נתקע רכב הסיור בהר דב ליד הגבול, מאחר וקלוד היה אחראי על הרכבים הוא יצא עם רכב אחר לחלץ את הרכב התקוע, מאחר והיה לילה לא הצליחו לתקן את הרכב. קלוד החליט לגרור את הרכב התקוע ולא להשאירו בשטח, באותם ימים היתה הוראה בצה"ל לנסוע בלילה ללא אורות ובדרך חזרה באחד הסיבובים התהפך הרכב וקלוד נהרג במקום.

קלוד נפל בתאריך כ"ד בסיוון תשל"א (16.6.71) הניח הורים, אח, אישה ובן.

הוא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה, בן 28 היה במותו.

 

 

 

 

 

 

 

 חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים