דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

דצמבר 1989 - עידן חדש במש"א

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 23/11/2014

תאריך האירוע: 1989-12-17

מספר צפיות: 3172


בתקופתו של אל"ם סגיס הוטמעה תרבות חדשה של עבודה ע"פ מדדים ודו"חות מפקדים. מספר אל"ם סגיס "היינו חלוצים בנושא מבין כל מרכזי אג"א. דו"חות המפקדים שהוגשו על- ידי מש"א 7100 היו מהמתקדמים ביותר, כל פעולה נמדדה, והכול היה מתומחר ומתוקצב".

המפעלים נוהלו כמפעלים כלכליים לכל דבר ונקבעו מדדים כלכליים לכלל פעולות מש"א החל ממחיר המוצרים, דרך התייעלות מתמדת, קביעת רמות מלאי וקביעת מחיר לשעת העבודה תוך שאיפה להורדתה. אחד הדברים המרכזיים היה קביעת מדד ברור, שכל קריאה מהשדה על טנק תקוע תיענה על- ידי מש"א תוך 24 שעות. "במבט לאחור" קובע סגיס "ניתן לקבוע, כי המדדים שהוטמעו והתפיסה כולה הביאו למהפך באג"א כולו, שכן גם מפקדי המרכזים האחרים התעניינו בשיטה ואימצו אותה". גם בתחום טיפוח ופיתוח המשאב האנושי עסק אל"ם סגיס במלוא המרץ "טיפחנו מאוד את כוח-האדם ובעיקר את אוכ' האזרחים עובדי צה"ל, את ציבור מנהלי העבודה ציינו כגוף מאוד ייחודי בכלל המרכז והצבנו אותם כ"עמוד האש לפני המחנה".

דרשנו מהם התייעלות ואחריות גדולה מאוד בתחומים שעליהם הופקדו. המרכז לא יכול להתקיים רק בזכות מפקדיו, וללא ספק שהתרומה האמיתית לכל היכולת האדירה הזאת של הצבא, הגמישות וההתעצמות טמונה באזרחים עובדי צה"ל ובנגדים". עידן חדש במש"א המנון מפעל המרכבה חתימות מפקדי המש"א "כבר בראשית דרכי במרכז התחנכתי על ברכיהם של לא מעט מהעובדים הוותיקים שעדיין עובדים בו. כשחזרתי מדי פעם ומצאתי אותם בעמדות מפתח שונות הבנתי, שהמרכז נמצא בידיים טובות. יש בו שילוב נדיר של ותק וניסיון אדיר של אזרחים לאורך שנים רבות עם מיומנות מקצועית בלתי-רגילה לצד חדשנות".  הידעת: קובי אוז – סולנה האגדי של להקת טיפקס- שירת בחיל החימוש, שר הביטחון לשעבר - עמיר פרץ - שירת כקצין חימוש

 

לקריאת הקובץ בתצורת  PDF

חיפוש מידע

כניסת חברים