דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

 סיפורו של רס"ב יהונתן כהן המשרת באוגדה 252

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 11/01/2023

תאריך האירוע: 2023-01-09

מספר צפיות: 1051


יהונתן נשוי וגר בדימונה

כתובת תיבת דואר אלקטרוני שלך - Yona1275gmail.com

שם הקורס אותו ביצעת בבה"ד 20 - מכונאי מרכבה, בשנת 1993 , הקורס היה מוצלח, ונמשך שלושה חודשים בבהד 20 בצריפין. הכי זכור לי מהקורס הסדנת נהיגה שהייתה מוצלחת, הנהיגה על טנק הייתה חוויה מעצימה.

התפקיד הראשון שביצעת בצה"ל - תפקידי הראשון היה באוגדה 380, חטיבה 278 בתור מכונאי מרכבה לאחר קורס בבהד 20. בתחילת דרכי זכיתי למפקד מכלוף כהן שהיווה אבן דרך חשובה בשירות שלי. בתחילת דרכי עבדנו בתנאים לא פשוטים שלא מנעו מאתנו לעשות את הטוב ביותר. בתקופת ביקורות, תרגילים, מבצעים צבאיים וכד'... נשארנו עד שעות מאוד מאוחרות ובימים מסויימים עבדנו אל תוך הלילה כשאנחנו שומרים על מורל גבוה, עזרה הדדית בהבנה שאנחנו חייבים לעשות את הטוב ביותר. החלפת מפקדים, ערבי יחידה, ערבי גיבוש כל אלו תרמו חברתית וחיזקו את הרוח.

משך זמן ביצוע תפקיד ראשון - משנת 93 ועד שנת 96 , שלוש שנים של עבודה מאוד תובענית אך מאתגרת ומספקת. שמן וגריז היו הקרם ידיים הכי מובחר בצה"ל

באוגוסט 2000 חזרתי לשרות כאיש קבע לאחר שהשתחררתי באוגוסט 96. הגעתי לאוגדה 252 כמכונאי מרכבה ולאחר שנה הוצע לי תפקיד אחראי אח"י אוגדתי, לאחר לבטים רבים ובהמלצתו של מפקדי החלטתי לקבל את התפקיד שכרוך בהמון אחריות, התמדה וניהול תקין.
במשך 20 שנה ניהלתי את האח"י, במסגרת תפקידי עברתי המון ביקורות שהיוו מדד למצב הכן לקראת מלחמה וכמובן בהוצאת כלים מהימ"ח ללחימה.

מבצע חומת מגן
האירוע שהיה הכי משמעותי וגרם לי לתחושת גאווה, היה המבצע הראשון במסגרת תפקידי כאחראי אח"י אוגדתי מבצע "חומת מגן". באחד הערבים קיבלתי הנחייה להוציא 187 נגמשים מהכיסויים. במבצע זה כל הכלים פעלו בכשירות מלאה!!! מתוך המתח נולדה התרגשות עצומה.20 שנים בתפקיד אחראי אח"י אוגדתי. אופי עבודתי כלל עבודות משרדיות(ניירת) ועבודות שטח שבחלקם העיקרי הצריכו מאמץ פיזי ומנטלי. תפקיד עם אחריות מאוד גדולה כי בסופו של דבר כשאנו נכנסים למבצע צבאי החשיבות הגדולה של עבודתי היא שכל הכלים ייצאו במצב כשירות מעולה! חברי מתקופה זו :מכלוף כהן, יאנה עמרם, יואב אמסלם, יורם עמר, אופיר ביטון ועוד רבים.   

תפקידי השלישי שאנוכי מבצע כיום הוא נגד כשירות אלו"ג מפאו"ג וקצין רכב אוגדתי ב 252. לאור ניסיוני הרב בתפקידי הקודם אני תומך יידע בתחום אח"י בפיקוד דרום. אני תורם רבות ברעיונות, הצעות ייעול ויידע מקצועי. בנוסף אני חונך נגדי כשירות חדשים בתחילת דרכם. חברים שברובם הם חלק ממשפחה גדולה שנוצרה עם השנים הם בעצם כל חבריי שמשרתים איתי בהווה ושירתו בעבר.

יורם עמר, סלומון נגאוקר, אמיר זיגמון, אופיר ביטון, רמין איסטכרוב, אופק קופולוביץ ועוד רבים וטובים.

תפקידים נוספים שביצעת - חונך חיילי מק"מ משנת 2002 עד 2008, תפקיד מאוד מאתגר ומספק ברמה האישית והמקצועית.

לסיכום שירותי הצבאי - שירותי הצבאי היה ועודנו מאוד משמעותי בחיי. לאורך השנים עברתי המון תהליכים שתרמו לי בהיבט האישי והמקצועי. רכשתי וצברתי ידע רב שבהמשך הדרך תרם רבות למערכת. השירות הצבאי הוסיף וחיזק את אהבתי והערכתי למולדת וזהו ערך שהנחלתי לילדיי ולביבתי החברתית המורחבת. מבחינתי להיות חלק מצבא הגנה לישראל הוא גאווה עצומה וסיפוק תמידי. כל אחד משלושת תפקידיי העיקריים והנלווים הם בעלי חשיבות רבה.

תמונות שיהונתן שיתף

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
נסראלדין לוטפי ז

כניסת חברים