דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

החימוש במבצע צוק איתן - מאפשרים לאדם שבטנק לנצח. שנת 2014

בלחימה בעזה, בתוך הרצועה ומסביבה, תפקידם של כוחות השריון הוא קריטי. לטנק, מכונת הלחימה האימתנית, אין

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/08/2014

תאריך האירוע: 2014-07-08

מספר צפיות: 2851


מאפשרים לאדם שבטנק לנצח: מערך החימוש דואג שאף טנק לא יעצור

החימושניקים מתקנים את הטנקים תחת אש, בכל שעות היממה: "עובדים מסביב לשעון במהלך המבצע על מנת שהחטיבה

תוכל להמשיך לפעול באופן רציף"

 

תאריך05/08/14     מחברמיכל גלברד, אתר צה"ל

בלחימה בעזה, בתוך הרצועה ומסביבה, תפקידם של כוחות השריון הוא קריטי. לטנק, מכונת הלחימה האימתנית, אין הרבה שווים בשדה הקרב. עם זאת, לעתים בעקבות טילי נ"ט או פצמ"רים נאלץ הטנק לעצור. במקרים אלו נכנס לפעולה מערך החימוש, שדואג לאפשר רצף לחימה על ידיי תיקונים תחת אש, 24 שעות ביממה. "המטרה שלנו היא שהכלים לא יעמדו בזמן הלחימה", סיפר קצין החימוש (קח"ש) של חטיבה 188, רס"ן אלעד. "יש כלים שיצאו משטח הלחימה כשהם פגועים. אנחנו עובדים מסביב לשעון במהלך המבצע על מנת שהחטיבה תוכל להמשיך לפעול באופן רציף".

חלק מהתקלות נובעות מפגיעות אויב, או כתוצאה מעבודת הטנקים במתווה האורבני של עזה. "אחד הטנקים נפגע מפצמ"ר בצריח", פירט רס"ן אלעד. "החלפנו רבים מחלקי התותח, בדקנו שהוא כשיר והחזרנו את הכלי ללחימה תוך זמן קצר מרגע הפגיעה". לדבריו, במקרה אחר טנק נפגע מירי נ"ט, ולאחר תיקון ובדיקה של אנשי ענף מיגון בחטיבה הטכנולוגית, חזר הטנק ללחימה ברצועה

אנשי החימוש נקראים למשימות תיקוני הטנקים בכל שעות היממה, כאשר בחלק מהמקרים הם יתקנו את הטנק במקום, ובמקרים אחרים יגררו אותו אל מעבר לגדר לצורך תיקונו. "העבודה היא תמיד בשטח - אין לנו את האפשרות לעבוד בסדנאות מסודרות", הסביר רס"ן אלעד. "בחלק מהפעמים התיקון בוצע בשטח הלחימה, לצד הכוחות הלוחמים וכשמסביבנו מתבצע ירי". לדבריו, הטנק ייגרר לשטח המדינה רק במקרים בהם העבודה דורשת זמן רב. "המצב אמנם אינו אידאלי לתיקון אך ביצוע המשימה חשוב מהכל", הוסיף רס"ן אלעד. ללא מערך החימוש, כוחו של הטנק במערכה היה אובד. "הכלים לא עובדים בכוחות עצמם - זהו תוצר של עבודה מאומצת של אנשי החימוש שדואגים שהכלים יישארו כשירים ומוכנים כל הזמן", סיכם קצין החימוש. "מערך החימוש הוא מכפיל כוח".

http://www.atal.idf.il/994-9115-he/Atal.aspx

 

מרכז ציוד הלחימה והחלפים במבצע 'צוק איתן'

פורסם בתאריך 28 באוק׳ 2014

חשבת פעם איך מגיעים חלפי ציוד הלחימה השונים לכוחות בשטח הלחימה?
צפה בסרטון ותיחשף לפעילות העניפה של מרכז ציוד הלחימה והחלפים (מצל"ח) של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה במהלך מבצע "צוק איתן".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים