דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מבצע צוק איתן - אליאב כחלון ז"ל - חימושניק חלל במבצע. שנת 2014

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 30/07/2014

תאריך האירוע: 2014-07-28

מספר צפיות: 6207


אליאב ז"ל,שירת כאיש חימוש  בעוצבת השריון "סער מגולן", נהרג ב - 28/7/14 לאחר שנפגע מנפילת פצצת המרגמה באחד מקיבוצי המועצה האזורית אשכול, עת היה בשטחי הכינוס עם לוחמים רבים אחריםאליאב  בן 22 משכונת רמת רזים בצפת, שירת כלוחם טכנולוגי בחיל השריון. הוא גדל והתחנך בבית הספר ממלכתי בעיר ולאחר מכן בישיבה התיכונית אמי"ת צפת.

אלפים השתתפו בהלווייתו  בצפת, תושבים חילונים, חרדים ודתיים הציפו את הדרכים היורדות לבית העלמין, כשבין המלווים בלטו  ראשי הישיבות והכוללים שהגיעו יחד עם תלמידיהם לחלוק כבוד אחרון ללוחם הצעיר שנהרג על קידוש השם.

אמו ספדה לו ואמרה: "רק במוצ"ש האחרון שיתפת אותנו בקושי שלך ובגעגועים שלך לחזור הביתה אל ההוויי המשפחתי. היית אדם נפלא בעל לב טהור, דאגת לשמח את כולם סביבך. תמיד דאגת להתחזק. אתה קרוב עכשיו לאבא בשמיים, בבקשה תבקש ממנו שייתן לנו כוח להתגבר על האובדן הכבד בלכתך.

אחיו של אליאב ציטט את אמו של גיל-עד שער שאמרה: "אנחנו לב נשבר אבל לא נשברים, גם אנחנו לא נשברים", כמו כן אמר האח. "הקדוש ברוך הוא מסובב את הכל ואנחנו יודעים ומאמינים שזה כך". אנחנו איבדנו את היקר מכל וברגעים אלה מצטרפים אל משפחת השכול. ברגע זה אתה למעשה לא אבידה רק שלנו אלא של כל עם ישראל. 

"הנחמה היא שמתת על קידוש השם, אלוהים נתן אותך כפיקדון נהנינו ממנו. אבל חבל. נהנינו במשך 22 שנה. היום זה נגמר, הזיכרון יימשך לנצח"

בן נוסף למשפחה, שלומי כחלון, חתם את ההספדים בקבלת עול מלכות שמים כאשר הקהל כולו עונה אחריו ברגש ובדמעות "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד".

בהלוויה הוקראו גם דברים בשמו של סגן-אלוף עידן מורג, מפקד גדוד רומח שבחטיבת השריון. סא"ל מורג נמצע בשעה זו בשטח רצועת עזה וממשיך בלחימה, והעביר את דבריו משם. "האדם אינו פלדה, הוא לב ונשמה. האדם הוא אדם", כתב. "בכל פעם שהייתי עובר לידך, היית קם ומצדיע הצדעה מבוישת כזו. גילית אחריות ורצינות, אך יותר מכך, היית מקצוען אמיתי. היו לך ידי זהב ותרמת רבות לעשייה בפלוגה בעת הקשה הזו".

קצין חימוש ראשי, תת אלוף אליעזר בן הרוש אמר: "אליאב היה חייל אמיתי, תמיד אמר מה שישב לו על הלב. מסור לעבודתו ואהוב בפלוגה, תמיד שידר רצינות עם חיוך קטן על הפנים. אהב לעזור ולתרום, היה דבק במשימה ולא מוותר עד שלא מסיים אותה בהצלחה".

אנא שלחולנו מידע ותמונות נוספות ונפרסם בדף לזכרו - באמצעות צור הקשר באתר

התמונות מהלוויתו של אליאב כחלון הי"ד. צילום: אלימלך גרסטל באדיבות אתר האינטרנט בחדרי חרדים.

הכתבה נערכה מתוך כתבות באינטרנט -תודה

 

סרט שהופק לזכרו על ידי המשפחה

 

 

הכתבה "רסיסי מלחמה"- בימאית: איבון אפרתי: https://www.youtube.com/watch?v=4y-mII7YWp4 

 מתוך התוכנית "נופלים ללא הבדלים", של מח' תעודה בערוץ 1 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
נסראלדין לוטפי ז

כניסת חברים