דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טקס התייחדות עם נופלי הפיגוע במגידו - 2021

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 08/06/2021

תאריך האירוע: 2021-06-07

מספר צפיות: 957


טקס התייחדות והנצחה מרגש ומכובד התקיים אתמול באגד אחזקה ארצי, הטקס התקיים בגדוד העמקים, במהלך היום המשפחות ביקרו באנדרטה בצומת מגידו, הניחו זרים לזכר יקיריהם ונכחו בטקס המרכזי בו הונצחו כלל חללי הטנ״א.קישור לכתבה אודות הפיגוע


נרצחי היחש"מ בפיגוע


בטקס השתתפו מפקדים בכירים וביניהם מפקד אגד טנ״א הארצי, ראש מחלקת הנדסה, מפקד גדוד העמקים, קטנ״א עוצבת המפץ, סגן מטל״פ צפון ויו״ר עמותת חיל הטנ״א- אל״ם במיל׳ אהרון מועלם.


הגדוד ימשיך להנציח את יקיריו וימשיך לעסוק בקשר השוטף מול המשפחות במסגרת התכנית החיילית ״קשר של קבע״

טקס ההנצחה התחלק לשני חלקים  
הטקס הראשון בוצע בגן הזיכרון בגדוד העמקים, במהלכו הונחו זרים על גבי אנדרטת ההנצחה ובסופו ביקרו המשפחות בחדר המורשת הגדודי.
הטקס המרכזי בוצע באולם הכנסים של הגדוד, ובמהלכו הוצגו סיפורי החללים, הוצג פיגוע התופת והוקראה קריאת קדיש על ידי אב שכול, נציגה מטעם המשפחות נאמה בשם המשפחות השכולות.

 

דברי ההספד שנשא מפקד האגד בטקס המרכזי:

משפחות יקרות, יו"ר העמותה, אלוף משנה במילי אהרון מועלם , חבריי לפורום ספ"כ החיל, מפקדים, חיילים, מכובדי כולם,

תשע עשרה שנים עברו מאז החמישי ביוני 2002, אותו יום רביעי הנורא, הצרוב היטב בתודעתנו. מדינה שלמה עצרה מלכת. סמוך לכלא מגידו, קול פיצוץ נורא נשמע, השמיים והאדמה רעדו ועימם רעדה המדינה כולה.

כל אחד זוכר בדיוק מה עשה והיכן היה באותו רגע נורא, הרגע בו מחבל בן עוולה פוצץ עצמו ליד אוטובוס ובו חיילים ואזרחים אשר היו בדרכם לשגרת יומם, פיגוע בו נהרגו 17 בני אדם חיילים ואזרחים ו-43 נוספים נפצעו. היום אנו מציינים את אותו היום הנורא, בו איבדנו את אותם צעירים, פרחים שנקטפו בטרם עת, בעלי חלומות, תקוות ושאיפות שלא הספיקו להתממש.

אנו שבים לכאן בכדי לחבק אתכן, משפחות יקרות, ולהיות לצדכם בדרך הקשה בה אתם צועדים שנה אחר שנה.

אין נחמה ואין מזור עבור משפחות שאיבדו את היקר להן, ובכל זאת אומר שלפיד האש שהבנים אחזו בידם ממשיך לבעור וחיילי צהייל ממשיכים וימשיכו במשימה בה פעלו הבנים - להבטיח את ביטחוננו בצפון, בדרום ובכל מקום אליו ידרשו.

כיום בתפקידי כמפקד אגד טכנולוגיה ואחזקה ארצי פוגש אני חיילים, וגם אנשי קבע שטרם נולדו בזמן אסון מגידו אך רואה אני בעיניהם את האור ואת אותה הנחישות ואהבת הארץ שנשבה בקרב הבנים עת יצאו לדרך שממנה לא שבו.

גם היום, מציאות חיינו במדינת ישראל מורכבת וקשה. בשבועות אלה אנו עדים לאיום ממשי על זכותם של אזרחי המדינה, ואף במישרין על חיילינו היקרים, להלך חופשי במדינתם.

אני יכול לומר בגאווה ובבטחה שחיילי האגד ומפקדיו ממשיכים להתמודד עם האתגרים בגבורה ובאחריות הודות לצעידה בשבילי הערכים שסללו בניכם, בנינו.

אני מבקש להביע הערכה לגדוד העמקים, אשר מוביל את הטקס מדי שנה לזכר הנופלים ולאנשי הקבע, משתתפי התוכנית החיילית ייקשר של קבעיי שמלווים את המשפחות לאורך השנה..

בשם צה"ל וחיל הטכנולוגיה והאחזקה אני מבקש לעמוד לצדכם לזכור ביחד אתכם את יקירכם ולהבטיח שנמשיך בדרכם ובמורשתם.

יהי זכר הנופלים ברוך ותהיה נשמתם צרורה בצרור החיים.

אליימ הרצל איסקוב

מפקד אגד טכנולוגיה ואחזקה ארצי

תמונות מהטקס

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים