דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

טקס התייחדות עם חללי חיל הטנ"א שנת - 2015

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/06/2015

תאריך האירוע: 2015-06-17

מספר צפיות: 6051


עצרת התייחדות  עם זכר חללי חיל החימוש התקיים ביום רביעי, 17.6.15, במרכז ההנצחה בנתניה, בהשתתפות המשפחות השכולות, הפרקליט הצבאי הראשי, קצין החימוש הראשי, סמנכ''ל וראש אגף משפחות והנצחה במשהב''ט, הרב הראשי לצה''ל, יו''ר ''ארגון יד לבנים'' הארצי, יו''ר ''ארגון אלמנות ויתומי צה''ל'' ומפקדי החיל בעבר ובהווה.

 

 

בטקס נשא נאום מרגש יו"ר העמותה אהרון מועלם (מצורף בהמשך) וכן נשאו דברים המפקדים , נציג המשפחות  השכולות והוקרא אל מלא רחמים על ידי הרב הראשי  הצבאי לצה"ל.

המשפחות השכולות הגיעו לאתר ההנצחה לפני הטקס

 

המשפחות השכולות התייחדו עם יקירהם בקיר ההנצחה ונעצו פרח לזכר יקירם.

לכל משפחה נלווה נציג מהחיל אשר מלווה את המשפחה לאורך כל השנה.המשפחות נכנסו לאתר ההנצחה ולפינת ההתיחדות וצפו באלבומי הזיכרון

למשפחות הוצגה מערכת ההנצחה לזכר הנופל וכן הוצג אישית לכל משפחה קיום דף לזכר כל נופל באתר האינטרנט של העמותה.

יתומים ואחים שכולים בליווי חיילים מהחיל שרו את השיר ''אצלנו בגן'' שנכתב בעת מבצע ''צוק איתן'' ורגשו את הקהל עד דמעות.

 

עוד הופיעו בטקס החזן הראשי לצה''ל ולהקת הרבנות הצבאית בשירים ''ארץ צבי'' ו''לאורך הים''.

 

דבר המשפחות השכולות

את דבר המשפחות השכולות הקריאה הגברת יוכי כחלון, אמו של רב סמל ראשון אליאב אליהו חיים כחלון זכרו לברכה שנפל במבצע ''צוק איתן''.

''היום אני עומדת כאן, לראשונה, כאם שכולה ומאחוריי עומד קיר השמות עליו חקוקים שמות יקירנו, כל שם הוא סיפור חיים, ערכים, זיו עלומים, בית, מורשת, חברים ועבר, עבר שנגמר באחת, אין לו הווה ולא יהיה לו עתיד.

חיל החימוש – מהרגע הראשון בו הצטרפנו למשפחת השכול עטפתם אותנו בחום, אהבה, אכפתיות ודאגה, כל העת תמכתם ועמדתם על המשמר.

בשמי ובשם המשפחות השכולות רוצה אני להודות על פועלכם למענינו, עשייתכם להצנחת יקירנו ראויה לכל השתבחות''.

טקס הנחת זרים

דברי קצין חימוש ראשי

קצין החימוש הראשי, תת אלוף אליעזר בן הרוש אמר בדברו:

''אני עומד כאן היום בפעם הראשונה כמפקד חיל החימוש. תחושת האחריות שלי, לשמור ולשמר את זיכרון החללים, מעסיקה אותי בכל ימות השנה. כמפקד החיל נושא אני באחריות לחנך את הדורות הבאים לאותם ערכים אשר היו קיימים ביקירכם. יהי זכר הנופלים ברוך.

דברי יו"ר העמותה

 יו"ר העמותה אל"מ (מיל') אהרון מועלם נשא דברים למשפחות השכולות.(הנאום בהמשך)

נאומו של יו"ר העמותה:

 משפחות יקרות    -       מכובדי כולם,

אנו ניצבים היום כבכל שנה ליד לוח השמות, מתייחדים עם זכרם של האבות , הבנים והאחים האהובים. כאן נעתקות המילים , מלחלחות העיניים , כאן הזיכרון פועל ביתר שאת.

אנו נזכרים בפניהם ודמותם עומדת לנגד ענינו , אנו שומעים את קולם. האותיות על הלוח הופכות לשמות והשמות לדמויות והם אומרים צעירים היינו זכרו אותנו – זו צוואתנו. אנו שותקים, עננה של עצב עוטפת אותנו , אינה חולפת, היא חבויה עמוק. יודעים כי אין תרבות ללא זיכרון , אין עתיד ללא מבט אל העבר ויודעים שבלעדיהם ספק אם היינו נמצאים כאן היום . היום הזה עוטף ומחבק את כולנו בתחושה של אחדות , כל מילה שהותירו אחריהם הייתה לצוואה , כמו מסמך רשמי , להיות ערכיים כעשרת הדיברות , להיות נושאי עיטורי  העוז והגבורה , להיות חברה בונה ונאורה להיות מדינה דמוקרטית וחופשית, להיות עם שוחר שלום. הצוואה להיות חברה מאוחדת , שהשיח יהיה מנת חלקה , הדאגה איש לרעהו, האכפתיות , הכבוד שעלינו להעניק האחד לשני ללא הבדל מוצא  וגזע , לעצור את האלימות הפיזית והמילולית ולתרום איש איש את חלקו מתוך כבוד ונתינה , הם שיביאו את האחדות.

בשבת הקרובה נקרא בבית הכנסת את פרשת "קורח" שבמרכזה הרעיון להתרחק מהמחלוקת המכלה כל חלקה טובה. קורח שלא ניבחר כמנהיג עורר מחלוקת סביב בחירתם של משה ואהרון כמנהיגי העם. למרות הידיעה שבחירתם נעשתה ע"י בורא עולם , יודע נסתרות וצופה עתידות. מחלוקת זו גבתה מחיר דמים כבד מאוד . כאן המקום לציין את הנכתב בפרקי אבות " אין אדם נוגע ממה שיש לחברו אפילו כמלא הנימה " כלומר המשמעות היא כי  שמגיע לך תקבל. השתמשתי הערב בלשון רבים ,  לשון המבטאת יותר מכל אחדות. ואני נושא תפילה אתכם ועם מנהיגי העם לשמור מכל משמר אחדות זו למען יקירנו שנפלו למען העם ולמען חיילנו העומדים על המשמר.

יהי זכרם של הנופלים חרוט וחתום על ליבנו ותהי נשמתם צרורה בצרור החיים.

 

יהי זכר הנופלים ברוך.

אלבומי תמונות - תמונות מהטקס

(התמונות נמצאות בפיסבוק של העמותה)

כיצד צופים בתמונות ?  -לאחר לחיצה על התמונה תועבר /י לפיסבוק העמותה. על מנת לדפדף באלבום התמונות יש ללחוץ על החיצים ימינה ושמאלה.
 
ההתכנסות לפני הטקס

 

 המשפחות  השכולות מתייחדות עם הנופלים בקיר ההנצחה - אלבום שני

‎Posted by ‎

המשפחות שכולות - אלבום שלישי

 
 

 

 

תמונות מהטקס - אלבום רביעי

אלבום תמונות שצולמו מהטקס עצמו בלבד

‎Posted by ‎עמותת חיל החימוש - למען החימושניקים‎ on‎ חמישי 18 יוני 2015

 

צפה באלבום - טקס התייחדות 2015

חיפוש מידע

כניסת חברים