דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

עצרת אגד טנ״א ארצי בסימן 50 שנים למלחמת יום הכיפורים במרכז ההנצחה החילי בנתניה.19/9/23

עצרת אגד טנ״א ארצי התקיימה במרכז ההנצחה, עצרת מרשימה ומושקעת, הגיעו מאות גמלאים שקיימו מפגש רעים והעלאת זיכרונות, הופקו סרטים אודות אנשי היחש"מ המופלאים במלחמת יום כיפור. המשתתפים לא הפסיקו לדבר על המפגש המרתק והמכבד. שאפו למפקד האגד

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 23/09/2023

תאריך האירוע: 2023-09-19

מספר צפיות: 681


״משתנים במבט לעתיד״
אמש התקיימה עצרת אגד טנ״א ארצי בסימן 50 שנים למלחמת יום הכיפורים במרכז ההנצחה החילי בנתניה.
הטקס התקיים בנוכחות ראש אט״ל, אלוף מישל ינקו, קצין טכנולוגיה ואחזקה ראשי, תת אלוף אריאל שימה, רח״ט הלוגיסטיקה, תת אלוף אלי עזר.
התכנסו אמש המפקדים הבכירים ומפקדי העבר של האגד לערב רעים בבית יד לבנים, בו התקיים מפגש רעים, ערב ותערוכת תמונות מהמלחמה.
במקביל התקיים הפנינג לכלל המשתתפים, בו היו דוכני אוכל, חידונים על המלחמה, הופעה של להקת אט״ל, עמדות מגנטים, והופעת אורח.
מדבריו של ר׳ אט״ל, אלוף מישל ינקו:
 
״היום אנו מעלים על נס את גבורתם של אנשי החימוש במלחמת יום הכיפורים, זוכרים ומזכירים את יקירנו הנופלים ומחבקים את בני המשפחות השכולות. בתום מלחמת יום הכיפורים נאמר על אנשי החימוש שהם ״מכפיל כוח״ לצה״ל ולישראל. 
אנשי אגד טנ״א ארצי, אתם, מכפיל הכוח לאט״ל ולצה״ל. אתם, שפרושים מרמת הגולן ועד לאילת, מאפשרים לכלל משרתי צה״ל בדגש על הקצה המבצעי לבצע את משימתם בשגרה ובחירום, אז ועד היום״.
מדבריו של מפקד אגד טכנולוגיה ואחזקה ראשי, אלוף משנה משה ארצי:
״את צלילי המנגינה שאי אפשר להפסיק נשמעה לראשונה והחלה לנגן לפני הקמתה של מדינת ישראל וצה״ל. למעשה עם הקמתה של מחלקת החימוש בארגון ״ההגנה״ בראשית שנות ה-40. אנו מציינים בערב זה את אותה המנגינה, אשר אז ליוותה לפני כ-50 שנה במלחמת יום הכיפורים את השפעת יחידות האגד אשר שמם היה אומנם מעט שונה, אל תרומתם הייתה משמעותית מאוד לחיל ולצה״ל- בכלל החזיתות ובמשך 18 ימי לחימה מורכבים וקשים לתיאור. בשטחי סיני יחידות האגד פעלו לפני פרוץ המלחמה בהכנות המקדימות, כאשר במהלך המלחמה תרומתם של אנשי האחזקה באו לידי ביטוי במהלך הקרבות האינטנסייבים והיו למכפילי כוח, בדרך אל שטחי הקרבות בעומק הלחימה. כמפקד האגד, אני עומד היום בגאווה ובתחושת אחריות כבדה, ומבין היטב כי אלו שאיבדנו לאורך השנים יישארו תמיד להיות חלק מרוח ומורשת האגד. שמותיהם חקוקים על קיר הברזל ועל דפי הספר, אך דמותם, מורשתם וסיפור חייהם מלויים אותנו יום יום״.

וותיקי אגד אחזקה מספרים על חלקם במלחמת יום כיפור

מונית הכסף - מה חיילי וקציני האגד יודעים על האגד ומורשתו

 

 

מפקדי יחידות השדה המקבלים שירותי אחזקה מהאגד מספרים על הקשרים עם האגד

 

 

הכירו את אגד אחזקה ארצי - גאווה עצומה

 

תמונות מטקס הזיכרון

 קישור לאלבום התמונות המלא - https://photos.app.goo.gl/xQBYXLN675gmmpiK7
 

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
זיפרוני דויד ז

כניסת חברים