דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מחלקת מערכות ייעודיות פלוגת צאלים בגדוד אחזקה 653 - מפקד המחלקה רס"ב שחר חגבי מתאר את המחלקה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 29/05/2022

תאריך האירוע: 2030-01-01

מספר צפיות: 613


ראיון ע"ש רס"מ שחר חגבי

עיסוק מרכזי של המחלקה: העיסוק המרכזי של הינה ביצוע תכנית עבודה שנתית לכלל הכלים הייעודים במרחב, העלאת כשירות וזמינות הכלים הייעודים הסדירים הפועלים במרחב, מתן מענה מהיר לתקלות דרג ב וטיפולי יזום ליחידות המתאמנות בגזרה.

המחלקה נותנת מענה לגדוד המבצע בגזרת עזה (מענה ראשוני תוך 24 שעות), אוגדה 252, מרט"פ  רק"מ מל"י 500, טיפולים יזומים ומזדמנים למרחב קציעות ושדה תימן וליחידות המתאמנות בגזרת צאלים.

תיאור התקופה-

אירועים מיוחדים שהיו בתקופתך: לא היו אירועים מיוחדים.

אתגרים שהיו בתקופתך: אתגרי המחלקה העיקריים הינם עמידה בתוכנית העבודה ובמשימות אותם מקבלת המחלקה וכמובן לתת שירות ליחידות מעבר למצופה.  

הצלחות שהיו בתקופתך: עמידת המחלקה בתוכנית העבודה – המחלקה בתקופה בה אני מפקד וגם לפני עמדה בתוכנית עבודה בצורה מלאה.

האם היו תאונות/ פיגועים בתקופתך שקשורים למחלקה- לא היו אירועים לא תאונות/ פיגועים בתקופתי וגם לא שנה אחורה.

סיפורי הווי מיוחדים ואירועים חברתיים במחלקה בתקופה – המחלקה מבצעת ערבי גיבוש עם החיילים וגם נגדים בנפרד בתקופה האחרונה בעקבות משבר הקורונה הצטמצמו האפשרויות, אך יחד עם זאת במסגרת הפקודות וההנחיות הצלחנו לבצע ערבי גיבוש.

יוזמות מיוחדות של המחלקה – המחלקה בשנת 2020 נכנסה למשרדים חדשים שממוקמים בתוך סככת העבודה של המחלקה בשונה משנים קודמות. המחלקה עובדת לשיפורה של סביבת העבודה וליצירת סביבת עבודה נוחה וטובה לחיילים באופן קבוע.

ההווי ולחץ העבודה במחלקה -  ככלל במחלקה אנחנו עובדים בצורה רציפה על מנת לא ליצור עומסים חריגים אך יחד עם זאת יש מצבים שצורכים היחידות בגזרה גורמות למצבים של עומס עבוד.

מפקדים ובעלי תפקיד שהתחלפו בתקופה זו – לא היו מפקדים ובעלי תפקידים שהתחלפו בזמן תקופתי כמפקד מחלקה.

תאר מה עשתה המחלקה- המחלקה עשתה ועושה תכנית עבודה על פי סדר חשיבות ועמידה בנורמות השירות, טיפולים עיקריים וחצי תקופתיים כחלק מתכנית עבודה, טיפולי 59 ובדיקות הרמה למנופים, בדיקת אביזרי הרמה ליחידות, תקלות דרג השדה לכלים על פי עקרונות וסד"ע.

ספר על המחלקה – מחלקת מערכות ייעודיות מונה 2 נגדים מובהקים ואצ"ע תקינה כ"א סדיר 6 חיילים. המחלקה הינה בפיקוד חדש, מחלקה צעירה אשר מבצעת את כלל משימותיה בצורה המיטבית ביותר.  

ספר על אנשי הקבע של המחלקה: אנשי הקבע במחלקה הם אנשים בעלי מוטיבציה גבוה לשירות ועמידה בתוכנית העבודה בשאיפה ל 100% ביצוע.

מה הייתה המומחיות של המחלקה – המחלקה הינה ביצוע תכנית עבודה שנתית לכלל הכלים הייעודים במרחב, העלאת כשירות וזמינות הכלים הייעודים הסדירים הפועלים במרחב, מתן מענה מהיר לתקלות דרג ב וטיפולי יזום ליחידות המתאמנות בגזרה. מומחיות המחלקה לא השתנתה לאחר "אחזקה אחרת"

מי היו הנגדים המובילים במחלקה – כלל הנגדים מובילים את המחלקה להצלחה.

שמות בעלי התפקידים במחלקה –

רס"ם שחר חגבי – מפקד מחלקה

רס"ר ימי כהן – מפקד / בוחן צהר"מ

רס"ר אלכס דבורניק – מפקד צוות / ט' מע' ייעודיות

אצ"ע איציק וקנין – מפקד צוות / אחראי/ת ציי רכב.

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים