דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מרץ 2017- מסיבת פרידה מאליעזר - נאום הפרידה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 13/05/2017

תאריך האירוע: 2017-03-14

מספר צפיות: 4673


14/3/17 10:00

נאום מסיבת הפרידה

 • משפחות שכולות יקרות שכבדוני בנוכחותן , נפגעי החיל שטרחו והגיעו.
 • מפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק.
 • ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף אהרון חליוה.
 • ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז
 • ראש אט"ל לשעבר האלוף עמי סגיס
 • משנה למנכ"ל משרד הביטחון תא"ל במיל רוני מורנו
 • קצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי הנכנס, תת אלוף מישל ינקו ובני משפחתו ההורים סימון ופנל הרעיה אלונה, והילדים עמית יונתן ורוני.
 • ראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, ראש חטיבת הלוגיסטיקה, רחט"ל, ראש מנת"ק, קציני חיל ראשיים.
 • סגל הפיקוד הבכיר של אט"ל והחיל.
 • קציני חיל בדימוס.
 • יו"ר עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה, אל"מ במיל' אהרון מועלם.
 • משפחתי היקרה הורי יצחק ורחל משפחת בן הרוש המורחבת
 • רעייתי אתי, הדר, נגה שמטיילת בדרום אמריקה וליהי.
 • מפקדים, קצינים, נגדים, אזרחים עובדי צה"ל.
 • אורחים וחברים יקרים.

מכובדי כולם .

טוב תראו גם ככה הערב הזה היה מרגש....

עוד לפני שאני אתחיל תודה ענקית למארגני הערב ולאורחים שכיבדו אותי במעמד מרגש זה.אתם יודעים אומרים שבדרך זוכרים את הנאום האחרון.... האמת אני לא דואג.... זה נאום אחד לפני אחרון....ככה שגם עם אני עושה טעות יש  עוד זמן לתקן.היום אני מסכם 33 שנות שירות בצה"ל,  33 שנים של שירות למען המולדת , 33 שנה חייל ומפקד.

לא קל! לסכם שנות שירות כה רבות. אילו רגעים לציין? היו הרבה כאלה במסע השירות, רגעים טובים, רגעים קשים,  רגעים של חשש, רגעים של סיפוק של אכזבה.

ביום חמישי אתם תשמעו ממני מה השגנו ומה היו האתגרים שהתמודדנו איתם , אבל, היום אני בוחר להגיד לכם שפשוט היה לי העונג והכבוד לשמש כקצין חיל ראשי, נכון היו רגעים קשים לא פחות מהטובים אבל כשאתה סוכם את כלל הרגעים הללו ומסתכל אחורה לבי נמלא בגאווה גדולה..... ועוד אומרים עלי שיש לי לב רחב, רק חבל שהרופאים שלי חושבים אחרת.

כשאני חושב על הכל אני מבין עד כמה סיפורי שזור בסיפורו של החיל,  התפתחתי ולמדתי ביחד עם התפתחותו של החיל המופלא וההטרוגני בו אנו משרתים, אני יודע שזכיתי לצעוד כתף אל כתף עם מרקם אנושי מדהים עם משרתים שהיו פקודי ומפקדי לאורך השנים.

במבט על אני יכול לספר שהתפקיד היה עבורי מעין סגירת מעגל למסלול התפקידים המגוון שביצעתי בחיל , נופי שירותי היו מהיפים בעולם והן כללו את ארזי הלבנון ורצועת הביטחון. דרכתי על סלעי הבזלת בגולן וחרשתי את הגליל והעמק, חוויתי את הבט"ש והעימותים בגזרת פיקוד המרכז וזכיתי להיות שותף מרכזי לעלית צה"ל לנגב בו אנו ממשים את חזון בן גוריון.

כל תפקיד אותו ביצעתי במהלך שנות שירותי הקנה לי מדרגת תובנה לצד התפתחות אישית.

בגדוד 75 הבנתי את חשיבתה של העצמאות הגדודית לצד המורכבות הטכנולוגית האדירה הנדרשת, בהשלמה החיילית ממפקד הצוות דרך מפקד ההשלמה ועד מפקד בית הספר למפקדים התחדדו ערכי לצד חיזוק יכולות הפיקוד שלי והיתה לי הזכות לחנוך אלפי מפקדים ומפקדות.

בשייטת 13 ראיתי ממקור ראשון את הצורך בוורסטיליות, את עולם המילואים והאנשים הנהדרים המתנדבים לשרות הכרתי בחטיבה 263.

את ההבנה האמיתית למורכבות ההנדסית באמל"ח שבו אנו מטפלים הבנתי כאשר נשרפו המנועים בחטיבה 7  לצד פעילות מבצעית בלבנון ובאיו"ש.

כקצין חימוש יחידת הקישור ללבנון התחדדה בי התובנה לחשיבות אתגר התמרון.

כמג"ד 703 הבנתי את המשמעות שדרג מגבה דרג. בעוצבת הגליל העזנו לראשונה למזג את דרגי התיקון א' וב' כאחד במבנה המטא"מ.

כשחשבתי שראיתי הכל. זהיתי את  דור הטאץ' והמסכים הדיגטיליים ועימם מורכבות המוטיבציה לשירות, אשר נחשפתי לעומקה ולרוחבה בבה"ד 20.

באוגוסט 2014, בעיצומו של מבצע "צוק איתן", בטקס החלפה קרבי קצר וענייני, נכנסתי לתפקיד.  בה בעת שכיפת הברזל מיירטת קסאמים, ואנשינו מבצעים חילוצים קרביים תחת אש, מצילים חיים, מכשירים אמל"ח ומאפשרים רציפות והמשכיות לקרב, ומזילים דמעה על חברינו שנפלו.

במהלך שלושה עשורים בהם אני משרת בחיל , נחשפתי מקרוב לעבודות ולתהליכים המעידים על חיל בעל עוצמה ויכולות, הזוכות להערכה מצד הלוחמים.
מצאתי בתפקידי כקצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי את שידעתי משכבר. בכל ביקור, בכל דיון ובכל סיכום תרגיל נחשפתי לאנשים מופלאים, פגשתי שוחרים בבתי הספר, חיילים נחושים בגדודים, צוערים עם ברק בעיניים בתרגילי השטח, אנשי מילואים שבכל שנה עוזבים הכל בשביל לתת מעצמם, אזרחים עובדי צה"ל מסורים במרכזים, אנשי עמותת החיל שנותנים מעצמם בכל יום ויום, באגדי האחזקה נחשפתי לעוצמת היחידות והאנשים המרכיבים אותן, ביחידות הפיתוח והניסוי גיליתי שוב ושוב בכל מערכת ומערכת שיש לנו מהנדסים מופלאים, ביחידות המטה ראיתי את הנחישות ואת המלחמה הבלתי מתפשרת על חוזקו של החיל ואיכות אנשיו.

לא יכולתי לבקש חבורה טובה יותר של  אנשי טכנולוגיה ואחזקה - אתם החיל והחיל הוא אתם.

אז נכון, שבשלוש השנים האחרונות לא היו חסרים לנו אתגרים, המציאות חייבה אותנו לעסוק בהרחבת המקורות האיכותיים לגיוס לחיל ובהעצמת המקצועיות של אנשי החיל אשר נדרשים להתמודד בכל יום עם אתגרי האחזקה, התמודדות זו חייבה את כולנו להפוך ל"מייסטרים" –בטיפול באמל"ח.  

אתם יודעים שלא פעם המציאות מכתיבה לנו את האתגר ואת השינוי , רצים מתר"ש למבצע , הצלחנו להביא את הקדמה הטכנולוגית לחזית אז במקום נמר אחזקה הסתפקנו בברלינגו לקט"א גדוד.

בכהונתי כקצין הטכנולוגיה והאחזקה הראשי טבענו את המושג ביחד עושים חיל, בכל מצגת בכל ביקור ובכל שיח עם הצוערים, עד שהגענו למצב שיש מפק"צים בהשלמה שמכירים את המצגת ואת הג'ונגל הטכנולוגי כבר יותר טוב ממני ומרחט"ל.

שינוי נוסף שהצלחנו להטמיע הוא שינוי שם החיל, לא פעם שואלים אותי למה החלפת את שם החיל?

התשובה הרשמית היא כמובן, אסטרטגיה, חשיבה על הדורות הבאים ועיסוקי ליבה.....אבל בנינו.... מה רציתם שאני אכתוב בקורות חיים...

קצין חימוש או קצין טכנולוגיה???

עכשיו נשארו עוד כמה דברים קטנים לדוגמא הבת הקטנה שלי מיועדת להתגייס בשנה הבאה לחיל התקשוב ובגלל שאני סומך על קטנא"ר הבא אני מעריך שהיא תמצא את עצמה מהר מאוד קוראת הוראות קטנא"ר.

ודרך אגב אני עדין מחכה לנציג של "עידוד גיוס" שיבוא אלי הביתה ,צריך לבדוק מי זה הנגד שהגריל את משפחת בן הרוש .............ואני חשבתי שלי יש אתגר בתפקיד .

תראו אני יכול להמשיך עוד ערב שלם... אבל נעבור לתודות כי הקפה מתקרר....

לחברי הרבים לשירות בעבר ובהווה בצה"ל ובחיל הטכנולוגיה והאחזקה.

תודה מיוחדת למפקדי בעבר ובהווה.

למפקדת החיל שסייעה לי לרוקן את תרמיל האתגרים.

לצוות הלשכה שהיו לצידי לכל אורך הדרך בהובלה של דנה וחן.

ברצוני לאחל הצלחה לקטנא"ר הנכנס תא"ל מישל ינקו שהיה שותפי לדרך.

מישל,  עכשיו תורך, ואני סמוך ובטוח שתמשיך ביחד לעשות חיל  ולהוביל את החיל לאחזקה אחרת ולמחוזות מופלאים, בכל הנדבכים ותחומי העשייה.

למשפחת ינקו היקרה, להוביל את חיל הטכנולוגיה והאחזקה, משמעויות רבות המחייבות תמיכה מבית. ברצוני להביע את הערכתי מראש בפניכם.

לא אמרתי דבר עד כה אם לא אעצור רגע ואתבונן במשפחתי.

לרעייתי אתי, תודה ענקית על החופש והגיבוי להגיע למחוזות מאתגרים ולהגשים יעוד, את זאת שבנית את ביתנו במו ידיך, אני אומנם מפקד חיל אבל את אשת חיל.

לבנותיי האהובות, הדר, נגה המטיילת לה בדרום אמריקה וליהי  שזה עתה נחתה ממסע שורשים בפולין .

להורי היקרים יצחק ורחל שעמדו לצידי ברגעים משמעותיים במסע השירות וזכו לנחת וסיפוק מבן הזקונים. ככה הם אומרים...

אני מסיים את תפקידי מתוך תחושה של סיפוק וגאווה, ומודה על הזכות שניתנה לי לשרת בחיל הטכנולוגיה והאחזקה.

תודה רבה מעומק הלב

 

חיפוש מידע

כניסת חברים