דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מאי 2007- חימוש פיקוד העורף - כל העורף הוא חזית

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 10/02/2016

תאריך האירוע: 2007-05-01

מספר צפיות: 2237


בתום מלחמת לבנון השנייה הבין המטה הכללי שפרט לחזית הלחימה הלבנונית ישנה חזית נוספת עליה נדרש להגן - העורף. מאז, ביצע פיקוד העורף אימונים רבים, כשמערך האחזקה נרתם למאמץ וסיפק מענה.

מפקד החימוש של פקע''ר סא''ל שי צדוק מדגיש את החשיבות הגבוהה של הצורך ביכולות האחזקה המתקדמות של הפיקוד בתרגיל העורף הלאומי שנערך לאחרונה מתגאה סא''ל שי המשמש כקצין החימוש של פיקוד העורף בעובדה שהתרגיל התנהל ללא תקלות הודות למערך האחזקה בכלל המדרגים שאיפשר מתכונת אימונים רציפה ואיכותית לכוחות הפיקוד.

בתרגיל השתתפו כלל לובשי המדים בפקע''ר שאינם עושים בפעילות הביטחון השוטף, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, מוסדות חינוך שונים וגופי חירום והצלה לאומיים. ''קיימת חשיבות גבוהה מאוד לכשירותם של כלל האמצעים הקיימים ביחידות פיקוד העורף, הן החייל ברמת הפרט והן היחידה על כלל משימותיה לא יוכלו להתאמן ללא אמצעים כשירים ותקינים, מערך החימוש היה פרוס לצד כלל המתארים והבטיח שהתרגול והחזרה לכשירות יתקיימו בעבור כל איש מילואים וחייל בסדיר באופן מיטבי ומקצועי ועל כך גאוותינו.

פרט למתן מענה מהיר וזמין לכוחות המתרגלים, שמה מחלקת החימוש הפיקודית דגש על חיזוק שיתוף הפעולה וקשרי הגומלין בינה לבין גורמי האחזקה ביחידות החימוש המרחביות (יחש''מים) של הפיקודים המרחביים. לראשונה בתרגיל אף הוצבו קציני חימוש של פקע''ר בכל יחש''ם, שתיווכו בין צרכיו של הפיקוד לצרכי הפיקודים המרחביים. בתוך כך, בהשתלמות החילוץ של החיל שנערכה באחרונה בפיקוד הצפון נחשף כי פיקוד העורף יקח חלק בחילוץ חיילים לכודים במתארים מבצעיים.

בתצוגה תכלית של מערך החימוש, הנחשבת לגדולה ביותר שנערכה בעשור האחרון, הגיע צוות חילוץ של הפיקוד לזירת אירוע שדימה הילכדות חיילים תחת צריח של טנק שנפגע מידי נ''ט. לדברי סא''ל צדוק'' צוות חילוץ של פקע''ר, שמוכשר באופן ייעודי לחילוץ לכודים מיישם בצורה פשוטה ויעילה את יכולתו בזירות מבצעיות, כשלעיתים הכנסתו כרוכה בפחות סיכון מהשימוש בטנק חילוץ''. ''טרם מלחמת לבנון השנייה, פקע''ר לא היה בפוקוס הצה''לי'', טען סא''ל צדוק. ''המלחמה ותוצאותיה שמו את פקע''ר ברמת חשיבות גבוהה''.

 

לצפיה בתוכן באתר בפורמט PDF - לחץ על הקישור 
(עולה לאט ויתכן שתצטרך להקטין את גודל התצוגה)

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
יום טוב שלמה ז פלש יוסף (יוסי) ז

כניסת חברים