דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מאי 2007- טעינה עצמית ע''ג משאית אושקוש

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 02/01/2016

תאריך האירוע: 2007-05-01

מספר צפיות: 6832


מנוף הטעינה העצמית על-גבי משאית ''אושקוש'', צפוי לתת את המענה המלא לפער שנתגלה ביכולות השינוע וההרמה של חטיבת הכוח בטנקי מרכבה סימן 4.

עד כה לא היה קיים כלי או אמצעי שהיה מסוגל לבצע את שתי הפעולות בו זמנית. ולכן, תולים במדור ציוד הרמה, חילוץ וגרירה (צהר''ם) בענף ציוד ייעודי של החטיבה הטכנולוגית תקוות גדולות בפיתוח החדש. ההחלטה להתקין את האמצעי על גבי משאית ה''אושקוש'' התקבלה לאור יכולת העבירות הגבוהה המאפיינת את המשאית שתסייע לה להוציא חטיבת כוח של טנק מרכבה סימן 4.

הרעיון שעומד מאחורי הפטנט הוא היכולת של המשאית להתקרב לטנק, ולבצע בשטח את ההחלפה של חטיבת הכוח. מנוף הטעינה העצמית המשופר שיותקן על גבי המשאית כולל כיתת אחזקה מדוגמת המכילה אמצעים נלווים לטיפול בחטיבת הכוח, דוגמת גנרטור, כלי חיתוך ואמצעי תאורה.

אם יהיה צורך לחתוך את הזחל, יוכלו המפעילים להשתמש בכלי עבודה המצורפים, כמו גם בגנרטור ברתכת ובשאר אמצעי האחזקה'', הסביר רמ''ד צהר''ם, רס''ן זיו גולדברג. לדבריו, מנוף הטעינה העצמית מופעל בצורה אלחוטית מתוך קופסת פיקוד המותקנת על גבי המשאית, כך שניתן להפעילו תוך כדי שליטה מרחוק, יכולת זו, הופכת את המנוף לאחד מהכלים הגדולים ביותר בצה''ל הנשלטים בצורה אוטומטית.

בנוסף משמשת קופסת הפיקוד גם כמחשב המסוגל לתת אבחון ופרטים שיועילו לאחזקת המנוף עצמו. ''זהו אחד מפרויקטי הדגל בענף'', אמר רע''ן ציוד ייעודי בחטיבה הטכנולוגית, סא''ל עמיעד פרנס. ''כרגע ישנה הזמנה לשבעה כלים, כאשר רובם כבר מותקנים'', בחודשים הקרובים צפויים להיכנס הכלים לשימוש מלא בדרג הנפרס.

 

לצפיה בתוכן באתר בפורמט PDF - לחץ על הקישור 
(עולה לאט ויתכן שתצטרך להקטין את גודל התצוגה)

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים