דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אוקטובר 2000- ראיון סיכום תא''ל שלום קורן ‏

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 30/01/2015

תאריך האירוע: 2000-10-04

מספר צפיות: 3942


''כשהגעתי למפקדה לאחר הלימודים, הגעתי לראיון אצל ראש רפ''ט אל''מ מוצי קידר שאמר לי בסוף הראיון שאין לו מה לעשות איתי בפרוייקט המרכבה, לאחר שהפכתי לראש מנת''ק הזכרתי למוצי את העובדה שלא רצה אותי כראש מדור ולבסוף הגעתי לקצה הפירמידה, שימשתי כראש ענף 8 שנים )משנת 84 עד תובה למשך 5 שנת 89( וכשמונתי למפקד מפעלמרכבה נאמר לי על ידי חברי לעבודה'' נתת את הבעיטה כראש ענף תובה, עכשיו תחטוף את הבעיטה כמפקד מפעל מרכבה '' ''כראש רפ''ט פנה אלי ירון לבנת בבקשה ליציאה ללימודים בחו''ל, כשפניתי לטליק בבקשה לאישור הוצאתו השיב טליק שהוא לא מאשר את יציאתו ללימודים מהחשש שלא יחזור לצה''ל, השבתי לטליק שאין ספק שירון יחזור לרפ''ט וימונה בעתיד כראש רפ''ט וכראש מנת''ק, כך שנושא הפיתוח המקצועי והאישי של הקצינים עמד אצלי תמיד בעדיפות ראשונה''

בתקופת שרותי כקחש''ר החלו תהליכים מרחיקי לכת בנושא מיצובו של החיל: הרעיון להקמת היחט''ל והוצאתו של המגזר ההנדסי מחיקו של חיל החימוש החלה לקרום עור וגידים והביאה לסערת רגשות בקרב כלל הקצינים אשר חלקם באופן טבעי תמכו במהלך וחלקם התנגדו באופן נחרץ, אין ספק שתקופה זו זכורה לי כאחת התקופות הסוערות והרגישות ביותר שידע חיל החימוש מיום היווסדו.

במקביל, החלו להתגבש רעיונות בנושא ביטול אגדי התחזוקה וביטול הגש''חים והקמת אגדים לוגיסטיים מרחביים, ההכרה שחיל חימוש עומד לשנות את פניו מקצה לקצה ושקצין החימוש הראשי אינו עוד הסמכות הבכירה והפוסקת בסוגיית פיתוח וקידום כלל קציני החיל הביאה למתיחות רבה בין המגזר ההנדסי לטכני ולידיעה שתם עידן בחיל החימוש.

ההוכחה הניצחת לכך הייתה מינוי של זכריה חי שלא היה מהנדס כמו קודמיו לתפקיד קצין החימוש הראשי, וזאת לאור הגדרת התפקיד המחודשת של קחש''ר שאינו נדרש לתחום הפיתוח הטכנולוגי ועוסק בתחום האחזקה בלבד.

יחד עם זאת לאורך כל שנותיי בחיל החימוש, ובמיוחד בתפקידי האחרון כקחש''ר, התרשמתי כי אנשי חיל החימוש נדרשים לעבודה תובענית וקשה שבאה לידי ביטוי במבחן השגרה ובמבחן החירום, והם בעיני אנשים מופלאים שאליהם נחשפתי הן כלוחם וכמפקד במלחמת יום הכיפורים והן כקצין חימוש ראשי.

יכולתם של החימושניקים לקיים כל משימה בדבקות מופלאה, בנחישות ובביצוע המשימה בכל מחיר הייתה בעיני מרשימה והביאה גאווה רבה לכלל מערכי החיל. גדולתם של קציני החיל היא לקחת את חיילי החימוש שנקודת ההתחלה שלהם הייתה מאוד נמוכה ולהוביל אותם להישגים מרשימים שבהם כל חיל יכול להתקנא''

''אני מסיים את תפקידי בתחושת גאווה וסיפוק רב ומשאיר אחרי חיל חימוש איתן, מקצועי וערכי שנכון לכל אתגר ולכל משימה שאליה יידרש''.

''טרם פרישתי מצה''ל הייתה לי שיחה עם הרמטכ''ל רא''ל שאול מופז ששאל לגבי התוכניות להמשך ובניגוד לקצינים רבים שביקשו קורסים ולימודים ביקשתי פשוט לפרוש ולצאת מהר ככל האפשר לחיי האזרחות. פרשתי מצה''ל בתחושת סיפוק וגאווה על שנות עשייה פוריות וגדושות והשתלבתי במהירות בחיי האזרחות.''

 

הידעת ?

תת אלוף שלום קורן קצין החימוש הראשי החל את דרכו כמפקד

פלוגה בסיירת חרוב ולאחר שיחרורו מצה''ל למד הנדסת מכונות

והתגייס לחיל החימוש.

 

 

הידעת ?

תת אלוף זכריה חי החל את דרכו כמכונאי טנק טירן שיצא מסד''כ צה''ל בשנת 1990.

 

 

לצפיה בתוכן באתר בפורמט PDF - לחץ על הקישור (יתכן שתצטרך להקטין את גודל התצוגה)

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים