דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

נובמבר 2014- פקודת יום מאת קטנא"ר הנכנס, תא"ל אליעזר בן הרוש

מאת: ראיון עם קטנא"ר תא''ל אליעזר בן הרוש בעיתון '' ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 17/08/2014

תאריך האירוע: 2014-11-17

מספר צפיות: 3950


28/7/14

חיילי חיל החימוש בסדיר ובמילואים, קצינים נגדים ואזרחים.

מקבל אני היום את הפיקוד על חיל החימוש, מלא בתחושת שליחות ואחריות לקראת המשימה הגדולה והמשמעותית ביותר בשירותי הצבאי. אני מודע לגודל השעה ולכובד האחריות, ונוטל על עצמי היום את תפקיד קצין החימוש הראשי.

מעמד זה מתקיים בעוד כוחות צה"ל ביבשה, באוויר ובים עושים מלאכתם כ"צוק איתן" למען הגנת המולדת  עד חירוף נפש, בסיוע ישיר של מערך טכנולוגי אחזקתי אשר צמוד לכוחות בחט"פ המומחים, בצוותי החילוץ, בכיתות היחש"ם, בצוותי הטכנולוגיה, בפעילות מרכזי אט"ל, ובתמיכת  המפקדות,  כל זאת למען הבטחת כשירות אמצעי הלחימה.

מאז ומעולם היו חיילי החימוש, הן במערך השדה והן במערך ההנדסי בחוד החנית לתמיכת אמצעי הלחימה של המערך המבצעי הלוחם, שותפים לעשייה, לתכנון ולביצוע, הולכים "עקב בצד אגודל" עם היחידות הלוחמות, במסירות ובמקצועיות רבה,הן בעיתות שלום והן במלחמה, מובילים בחדשנות טכנולוגית ואחזקה ביבשה, כמכפיל כח.

בעת הזאת ובע"ה, לאחר ניצחון בשדה הקרב, עומד בפנינו אתגר מרכזי להחזרת הכשירות של כלל יחידות צה"ל, תוך הבאתם לכשירות מלאה ולאתגר מבצעי נוסף באם נידרש.

נפיק את הלקחים, ונהיה ערוכים באופן המיטבי לקדם כל אויב שיקרא עלינו תיגר, תוך רכש, פיתוח והטמעת אמצעי לחימה חדשים, מתן מענה טכנולוגי מיטבי במערך ההנדסי ובמערך השדה, בהכשרה מקצועית ופתיחות לשינויים ארגוניים המתבקשים להתאמת המסוגלות לשדה הקרב הבא.חיל החימוש הוא חיל מקצועי, חיל שתמיד חרט על דיגלו להוביל במקצועיות, בטכנולוגיה ובחדשנות.

מורכבות האמל"ח ושדה הקרב, מחייבים אותנו היום יותר מתמיד, לחשוב ביצירתיות ובמקצועיות, ולהביא לסינרגיה מלאה של מערכי החיל השלובים זה בזה כפסיפס חיילי ייחודי ומיוחד.

בפנינו מוצבים אתגרים לא מועטים המחייבים ריכוז מאמץ משותף. עלינו להביט קדימה אל שדה הקרב העתידי, להתאים את עצמינו לאתגרי הטכנולוגיה, ולוודא שאנחנו לא רק רלוונטיים, אלא יוזמים, מובילים, משפיעים ומביאים את צה"ל להכרעה מהירה במלחמה, זוהי חובתנו המוסרית בראש ובראשונה, וזוהי המשמרת שלנו.

אין לי ספק שאנשים הם אלו שעושים את התוצאות. אני מאמין שדרך טיפוח ופיתוח כח האדם בחיל, אחדות השורות, עידוד תהליכי הלמידה, התחקור והפקת הלקחים, והקפדה על כבוד האדם באשר הוא, נוכל להעצים את יכולותינו, להגיע להישגים חדשים ולהביא לכשירות טובה יותר של צה"ל לשעת פקודה.

יחד נפעל לחיזוק המקצועיות, הערכיות ועוצמתנו כחיל טכנולוגי.

יחד  נמשיך לשפר את יכולות הטכנולוגיה, האחזקה והפקת הלקחים.

ויחד נמשיך לטפח את כח האדם, כי אין לנו אנשים אחרים, נשאף למצוינות, ולא נתפשר על איכות.תא"ל צביקה קראוס מסיים היום תפקידו לאחר 31 שנות שירות בצה"ל ובחיל החימוש, תרומתו המקצועית רבת השנים ראויה לכל הערכה, אני מודה לצביקה על העשייה, ומאחל לו בריאות והצלחה בקריירה החדשה.ולבסוף, לכם מפקדי וחיילי חיל החימוש, נסתכל תמיד קדימה, ולא נחשוש מהובלת מהפכות גדולות בצעדים קטנים, נוכח התמורות בצה"ל ובסביבה.ביום מרגש זה עלינו לזכור את רעינו, מפקדינו ופקודינו, אחינו לדרך שנפלו בעת מילוי תפקידם, ובמותם ציוו לנו את החיים, מורשתם היא נר לרגלנו, נחבק אל ליבנו את משפחות השכול  באהבה, ונמשיך לתמוך וללוות אותן בדרכו המיוחדת של החיל.

אני נושא בליבי תפילה לבורא עולם לשלום מדינת ישראל, מקווה ומאמין שאשכיל להוביל את חיל החימוש בחוכמה, בתבונה ובתקווה שיתקיים בנו הפסוק:

"ושפט  בין הגויים והוכיח לעמים רבים, וכיתתו חרבותם לאיתים וחניתותיהם למזמרות, לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה"...

לו יהי.

 

אליעזר בן הרוש   -   תא"ל

קצין       החימוש   הראשי

 

 

תמונות מטקס החלפת קציני חימוש ראשי והענקת הדרגה לקצין חימוש ראשי הנכנס - תא"ל אליעזר בן הרוש

 

צפה באלבום - הענקת דרגה לתאל אליעזר בן הרוש

חיפוש מידע

כניסת חברים