דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

רפפורט מיכאל (מישה) ז"ל

@alt@

גיל
בן 33 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
יז אדר ב תשנב

תאריך לועזי:
22/03/1992

בן ילנה ואיליה. נולד במינסק ברוסיה ביום ח' באב תשי"ח (25.7.1958) ושם למד לימודים יסודיים ולימודי תיכון. את מקצועו - מהנדס חשמל - רכש בפקולטה לאנרגטיקה תעשייתית במכון הפוליטכני במינסק. מיכאל היה מהנדס חשמל בכיר ובתפקידו כראש מחלקת תכנון עסק בתכנון אוטומיזציה במתקני כיבוי-אש בעזרת גז, מים וקצף ומערכות אזעקה לגילוי אש. הוא עסק בייעוץ והדרכה ובפיקוח ובדיקה בנושאים אלה. מיכאל ביצע חלק מפרוייקט שדרש פתרון לא סטנדרטי. הוא השתתף בפרוייקטים בקרים וכתב עבורם תוכניות. נוסף לכך עסק בהקמה וניסוי של הפרוייקט הנ"ל. מיכאל ביצע פרוייקט של מתקן אוטומטי לכיבוי-אש עבור מפעל שמרים מהגדולים ברוסיה. לאחר-מכן עבד במחלקת הנדסת חשמל במכון לתכנון מפעלי תעשייה במינסק. הוא עסק בתכנון פיקוד ובקרה של תהליכים טכנולוגיים שונים וביצע עבודות שרטוט מגוונות. מיכאל ידע ודיבר שלוש שפות - עברית, אנגלית ורוסית.

מיכאל נשא לאישה את רימה בשנת 1982 ונולד להם בן בשנת 1983 בשם אלכסנדר.

בינואר 1990 עלתה המשפחה לארץ, נקלטה בחיפה ולמדה באולפן. בארץ עבר קורס חשמל בטכניון ועבד בחטיבת האלקטרוניקה של חברת שמירה.

מיכאל גויס לצה"ל בשלהי פברואר 1992 ושירת בבסיס תחמושת בדרום. הוא נפל בעת מילוי תפקידו ביום י"ז באדר ב' תשנ"ב (22.3.1992) והובא למנוחות-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. בן 33 היה בנופלו.

השאיר אחריו אישה, בן, הורים ואח - ולדימיר.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים