דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סגל צפריר ז"ל

@alt@

גיל
בן 19 במותו

מקום הנפילה:
נבטיה , מלחמת שלום הגליל

תאריך עברי:
יז אדר תשמה

תאריך לועזי:
10/03/1985

צפריר, בן רבקה ויעקב, נולד ביום ג' באלול תשכ"ה (31.8.1965) בבני ברק. את לימודיו התחיל צפריר בבית הספר היסודי "גורדון" בפתח תקוה. אחרי שסיים ארבע שנות לימוד, הוא עבר לבית הספר "הגבעה" בבני ברק. לאחר מכן, למד צפריר בבית הספר התיכון מקצועי "אורט לובינסקי", במגמת מכונאות. מילדות הוא גילה חוש טכני מפותח. תמיד היה עסוק בכלי עבודה ותיקן רהיטים שנשברו בבית. כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל, העדיף צפריר לשרת בחיל החימוש, בתקווה שבחיל זה תבוא לביטוי אהבתו למכניקה.

בנובמבר 1983, הוא התגייס לצה"ל. אחרי שעבר אימוני טירונות כלליים, הוצב צפריר לשרת בחיל החימוש. חלק גדול מתקופת שירותו הוא עשה עם יחידתו בלבנון.

ביום י"ז באדר תשמ"ה (10.3.1985), בשובו מחופשה בביתו לבסיסו באיזור נבטיה בלבנון, נסע צפריר במשאית, מלווה במשמר ג'יפים. המשאית הייתה עמוסה בחיילים, שחזרו אף הם מחופשה. סמוך לגבול ישראל, באה לקראת המשאית מכונית ממולכדת, שהתפוצצה וגרמה להרג רב. 12 חיילים נהרגו בפיצוץ וכ-20 נפצעו. בין ההרוגים היה צפריר. בן 20 שנים הוא היה בנופלו.

הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בקריית שאול בתל אביב.

צפריר השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "רב טוראי צפריר סגל נתן את חייו למען מולדתו. הוא היה חייל מסור, חבר למופת ואהוב על כולם".

מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "צפריר היה בעל ידע מקצועי, מסור, ביצע את תפקידו לשביעות רצון מפקדיו, תוך גילוי כוח רצון והתמדה. הוא היה חבר נאמן, ידיד שסייע לחבריו ותרם ליחסי החברות בסדנה ולשמירת מורל גבוה ביחידה. הוא היה אהוב ומקובל על חבריו ומפקדיו".חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים