דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

אל"מ מיכאל בסין פורש לגמלאות מצה"ל - ערב פרידה ופרישה

בתאריך 3/4/34 התקיים ערב פרידה ממיכאל בהשתתפות משפחתו , אנשי צבא וחבריו שליוו אותו לאורך שירותו , מפקדיו בעבר , פורום אלמים חיל הטנ"א , קטנא"ר ומפקדים נוספים מצה"ל. בערב הוצגו שני סרטים אחד על מסלול שירותו והשני הומריסטי על מיהו מיכאל? . בערב נשאו מפקדים וחברים דברים והמרגש ביותר היו דבריה של רעייתו אינה ש 25 שנים ליוותה אותו בתפקידיו בצבא. מאחלים לך בהצלחה

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 04/04/2024

תאריך האירוע: 2024-04-03

מספר צפיות: 317


נאום פרידה

קודם כל ולפני הכול ברצוני להודות למארגני הערב המקסים הזה בניצוחה של חן. תודה רבה!

קטנא"ר, רמ"ט, מטה, פורום אל"מים, חברים ומשפחתי.

מורכב מאוד להיפרד בימים אלו, ימי המלחמה. במשמרתי איבדתי שלושה אנשים. אלכס מאסלי ז"ל, בועז מנשה ז"ל, וחברי הטוב אורי מויל ז"ל שנלחם במחבל ב 14/3 בבית קמה.

ברשותכם אדלג על שלב של עשיתי, עשיתי, עשיתי. זה פחות מעניין ואין בזה תועלת של ממש.

במקום אשתף אתכם בתובנות שלי מהשרות, אין בהן חכמה גדולה אז תוותרו על הכתיבה.

 1. טשרניחובסקי כתב "אין האדם אלא תבנית נוף מולדתו". אוסיף עליו ואומר שמפקד הוא תבנית נוף תפקידיו ומפקדיו. כל מפקדי לאורך השנים הקיפו אותי במלחמה הזו ונתנו לי תחושה כאילו שולחים את בנם לקרב. אז עמית, עוזי, בוקובזה, אבי, דוסטקם, סטס, ליאור, יאיר, יוסי, שימה. תודה לכם על פיקוד ערכי ומקצועי, למדתי מכם רבות והתעצבתי בזכותכם. תודה מיוחדת למנטור האישי שלי, אחי הגדול, מפקד שמלווה אותי שנים רבות כמעט מתחילת שרותי כקצין, אל"ם במיל' גל ביסטריצר, אין לי מספיק מילים להודות לך על מה שאתה עבורי.
 2. תבחרו לכם סגנים שונים מכם בדרך הפעולה ובדרך החשיבה כך שישלימו אתכם.לאורך דרכי הצבאית ליוו אותי סגנים מעולים, שונים 180 מעלות ממני ובכך הצטיינו עוד יותר. אני מודה להם שאיפשרו לי לפקד ובמיוחד על האוזן הקשבת ועל המילים הביקורתיות. אז יקיר, ימיני, איגור, דניאלה את דניאלה ושי היקרים. תודה לכם! דורי, אתה גם סגן, גם מפקד וגם חבר. לך יש קטגוריה מיוחדת . בלעדיך לא הייתי מצליח לנהל את המערך הזה במלחמה. תודה לך.
 3. תבחרו את הכוורת שלכם בקפידה, אל תקחו את האנשים הכי טובים, אין באמת כאלו, תבחרו את הכי מתאימים לכל תפקיד. מטה שלי בפיקוד ובתפקידי העבר תודה שרצתם איתי ביחד.
 4. תעבדו את הממלכה ולא את המלך! החיל שלנו הוא ממלכה עצמתית ומקצועית. ממלכה בעלת חדוות עשיה ללא מעצורים, יצרנית ולא נחה לרגע. זוהי ממלכה צנועה מאוד. הממלכה שלנו עצמתה באנשיה כאשר הנגדים הם עמוד הטווח, הם העמוד לפני המחנה. בהזדמנות זאת אני רוצה להוקיר את כל אלפי אנשי הקבע הנפלאים שפגשתי בדרכי הצבאית. ללא עשייתכם אין לנו ממלכה.
 5. בדידות המפקד , זהו מושג המוכר רק למי שהגיע לפקד על מערכת. שוחחתי על האתגר רבות טרם כניסתי לתפקיד עם ארצי, מטל"פ צפון לשעבר. אני ממליץ לכולם לשתף! תקימו קבוצת אמון ושיתוף. זכיתי בחברים לחיים, מעגל של שיתוף ללא שיפוטיות, מעגל של עצות, מעגל של שיח חברי וריצה בימי שישי. יחידה 6963 אתם חברי לחיים. תודה ואוהב אתכם.
 6. חברים הם משפחה שבוחרים. משפחת פוליק ורוזין, תודה על חברות של שלושה עשורים, חברות אמת!
 7. לפני שאתה בוחר את אישתך בחר את חמותך! היכולת שלנו לתפקד כתא משפחתי במקביל לניהול קריירה שלי בצבא הייתה הרבה בזכות תמיכתכם. אז הורי שכבר עשור נמצאים בעולם הבא, חמי וחמותי, תודה לכם על כל מה שאתם עבורנו.
 8. המפקדים שלי לעולם לא יבואו לבקר אותי בבית אבות, הילדים שלי אולי. ליאל, ענת וטל. אתם כל עולמי, אתם מרכז היקום, אתם הסיבה והתוצאה. השרות הצבאי בלעדיכם היה בלתי נסבל. אבא אוהב אתכם מאוד.
 9. הכרנו ב'חומת מגן', אני קצין נכה ואת תלמידת תיכון. בהתנתקות היינו יחד באוגדת עזה, את בקרון מפקד אוגדה ואני בכיסופים. בלבנון השניה הצעתי נישואים, ב'עופרת יצוקה' היריון של ליאל, ילדת אותה בביקורת כו"כ 162 אחרי שגל איים עליך לא ללדת לפני . 'עמוד ענן' היריון של ענת ו'צוק איתן' היריון עם טל. מלחמת 'חרבות הברזל' את עם שלושה ילדים מתפנה ב 7.10 מעוטף עזה לצפון ועוברת 4 בתים בשלושה חודשים וחצי. את הגיבורה שלי. חיינו המשותפים שזורים היו בשירות הצבאי הסדיר ויהיו שזורים גם בהמשך בשרות המילואים. אינה, אני אוהב אותך ומוקיר את כל הנתינה שלך לאורך השנים. עכשיו זה תורי להחזיר. אתמול התחלתי בסידור מגירת תבלינים ולכו תדעו איפה זה יסתיים.

תודה לצה"ל על הזכות להיות חלק ממשהו גדול, תודה שהיה בית עבורי.

תודה לחיל הטנ"א שהיה משפחה חמה ואוהבת.

תודה לכל החברים.

ניפגש במילואים

אלבום תמונות שירותו של מיכאל בצה"ל הכולל מאות תמונות וסרטונים - קישור

דברי פרידה ממיכאל

מפקד החיל תא"ל אריאל שימה

סא"ל רון

רעייתו של מיכאל אינה

אל"מ מיכאל בסין פורש מצה"ל - מסלול תפקידיו במשך 25 שנים

מיכאל התחיל את שירותו בשנת 1998 כתלמיד  י״ג י״ד במכללה הטכנולוגית.

בשנת 2000 החל את שירותו בצה"ל, מסלול התפקידים שמיכאל עשה בהצלחה רבה

 1. ממח״ג 82
 2. קמב״ץ חימוש 720
 3. קח״ש 52
 4. ע.קח״ש 401
 5. לימודי תואר ראשון לוגיסטיקה וכלכלה, תו״כ הלימודים ע.קח״ש 401 במלחמת לבנון השניה
 6. קח״ש 646
 7. ק.אחזקה 162
 8. קח״ש 401
 9. מ״פ צריפין
 10. ע.קחש״א 36
 11. פו״ם אפק
 12. קטנ״א 340
 13. מג״ד 674
 14. ממ״ג מפקדים
 15. מטל״פ דרום

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אל"מ מיכאל בסין פורש מצה"ל - סליחה על השאלה מיהו מיכאל תשובות הפקודים

 

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
בלין שרגא צבי ז

כניסת חברים