דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חימוש 2003 יומן עשייה של אנשי החימוש - סיכום שנת העבודה הפורייה 2003

כתבה המפרטת את עיקרי העשייה של חיל החימוש בשנת 2003 , המידע מוצג באמצעות שני סרטים ארוכים ותמלול של תוכן הסרטים לקריאה. גאווה של פעילויות

מאת: ניסים קלו

תאריך עלייה לאתר: 31/03/2024

תאריך האירוע: 2004-01-01

מספר צפיות: 153


חיל החימוש הוא החיל המוביל את בניין הכח החימושי ואת האחזקה בצה"ל. הוא אחראי על מתן מענה אחזקתי לחייל הלוחם וליחידה הוא עוסק במגוון עיסוקים נרחק של תכנון פיתוח ייצור ואחזקה ומפעיל כוח אחזקתי הכולל כוח אדם ומערכות טכנולוגיות מתקדמות בכל זרועות הצבא.

ברוח זו התגבשה התפיסה של 2003 תוך התמודדות עם קשיים תקציביים קשים והתמודדות עם אירועי גאות ושפל.

תוכנית קלע 2008 מנסה להתמודד עם האילוצים הללו. הורדת תקנים בצורה ניכרת והתכנסות לתקנים החדשים הורדת עלויות הקיום ובחינת כלל הפעילות האחזקתית בהיבט התייעלות וחיסכון וקשירת המרכיב אנושי האיכותי לחיל. ומיסוד תפיסות מתקדמות לאותם שינויים. 

סיכום שנת 2003 חיל החימוש חלק שני - הפעילויות במרכזי אט"ל

מרכזי אט"ל  הוכיחו בשנת 2003 גם הם יכולת אחזקה מקצועית ומרשימה למרות ההתמודדות עם התקציבית של ידעו כמו בעבר.   במרכזי אט"ל הוכיחו עשייה.  

  • במרכז התחמושת, התמקדו בשירות ללקוחות הן הירך לבית הלקוח והתמיכה במערך באמצעות הוספת חוליות בהם. בנוסף, הוחל בהטמעת מדדי כשירות למפקדים, נקלטה תחמושת   של חיל הים והחלה היוזמה למיפוי ופינוי מפגעים סביבתיים כלל פעילות המרכז הביאהלרידוד עלות קיום משק התחמושת והעלאת רמת כשירות המלאי של התחמושת ביחידות. 
  • מצל"ח נדרש השנה לבצע תיעדוף של החלטות הרכש וביצוע בקרה צמודה על ניפוק חלקי החילוף ,להמשיך לתת מענה מיטבי בעדיפות עליונה לצורך המבצעי. המרכז עסק בפעילות ערכית להורדת עלות הקיום שהביאה לחיסכון של 62 מיליון שקלים. למרות הקיצוץ הורחב כלל השירות על ידי ניפוק לבית הלקוח. בעזה החליף חלקי חילוף כושר גברה מהיחידות, הוקמו חוליות חצב   בניסוי דחיפת חלפים עד רמת הגדוד.
  • מש"א - בפיקוד הצפון הוא חווה פעילות תיקון, תתי מכללים, ביח שלמים והוחל בתיקון מכללי רכב וטיפול ממוקד בשיתוף מאש"א . מאש"א 7000 עסק באיחוד המשאו"ת הקשר והחימוש ובניית מבנה ארגוני חדש. המרכז המשיך בייצור טנק המרכבה סימן 4 עסק בהשבחת דורסים למערך,   בדיגום נגמשים. מיגון דחפורים.
  • מערך האחזקה במרכז ההובלה המשיך לתת מענה אחזקתי מלא לציי הרכב, ושמר על זמינות טכנית העולה על 90% מערך ההובלה בחירום עבר רה  ארגון מעמיק ובמסגרת ההתייעלות והחיסכון, נפלטו ראשי גורר מאק ומשאיות מאן.
  • יפתח יחידת המשיכה גם השנה כי בפיתוחים מיוחדים ליחידות הלוחמות ובפעילויות נוספות, שהשתיקה יפה להן. בנוסף הוחל השנה בהיערכות להתאמת מערכת האי-אר-פי מערכת מידע, קרי שתיצור שפה משותפת בין כלל הדרגים  והמערכים בחיל החימוש ובאט"ל.  

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים