דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ליאמלימיוב מיכאל ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ד אדר תשלט

תאריך לועזי:
02/03/1979

מיכאל, בן שמואל ודוחטר. נולד ביום ד' באייר תשי"ט (13.5.1959) באלמו-אטה שבברית-המועצות ועלה עם משפחתו לארץ בשנת תשל"ב (1972). את לימודיו היסודיים השלים בעיר-הולדתו שברוסיה והמשיך בבית-הספר התיכון-מקצועי שבבית-שמש, שם השתכנה המשפחה. הוא התמחה במקצוע החרטות.

מיכאל היה נער עליז וחברותי, פתוח לבריות וגלוי-לב. לאחר שהתגבר על קשיי השפה העברית, מצא את מקומו בחברת-הילדים המקומית, כפי שעשה זאת בהצלחה ברוסיה. היתה לו חכמת-חיים טבעית, ובשל תנאי-חייו גם פיתח חוש-הסתגלות לכל מצב חדש.

כשהיה נער למד חריטה ועבד כחרט וגם בנוסף עזר לאמו בעבודות הבית. מיכאל הביא אתו מרוסיה הרגלי-תרבות שחונך עליהם שם: הוא הרבה לקרוא, בעיקר ספרות-יפה רוסית, ניגן באקורדיון, ושוב - רק את השירים הרוסיים הרגשניים. היה רקדן מעולה וספורטאי טוב. מיכאל עסק בענפי-ספורט רבים - טניס, כדורסל, סקי, ריצות - אך העדיף את האגרוף, ובתחום זה אף נטל חלק בתחרויות וקיבל פרסים.

במחצית יוני 1977 גויס מיכאל לצה"ל והוצב בחיל-החימוש. במסגרת שירותו הצבאי שימש כסדנאי ביחידת-סדנה גייסית. ביום ד' באדר תשל"ט (2.3.1979) נפל מיכאל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. בן 20 היה בנופלו. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

המשפחה תרמה ספר-תורה לזכרו לבית-הכנסת הראשי של העדה הבוכרית שבאור-יהודה.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים