דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

לוינשטיין עמנואל ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
מלחמת ששת הימים

מקום הנפילה:
שייח' זוויד

תאריך עברי:
כו אייר תשכז

תאריך לועזי:
05/06/1967

עמנואל, בן רות ואפרים, נולד ביום כ"ו במרחשון תש"ח (9.11.1947) בקיבוץ דורות. ההורים עלו מצ'כיה לאחר הכשרה חלוצית במשך שנים והיו חברי הקיבוץ מיום עלותם לארץ עד שנת 1960, כשעברו לבאר-שבע. עד סוף כתה ו' למד עמנואל בקיבוץ דורות ואת לימודי כיתות ז' וח' למד בבית-ספר "צאלים" בבאר-שבע. לאחר-מכן המשיך ללמוד בבית-הספר המקצועי "עמל" בעיר-הנגב ובבית-ספר זה למד מכונאות וכתלמיד המוסד השתייך לגדנ"ע. השתייך למועדון הנוער לספורט בבאר-שבע, שיחק כדורגל בליגה העירונית של נבחרת-הנוער, כי הספורט היה אהוב עליו מאד. עמנואל ביישן היה וצנוע ומימיו לא בא בדרישות לטובת עצמו. היה טוב-לב ואהב לעזור לזולת. לפני צאתו לצבא עבד במסירות ובאחריות במקצועו ומקום העבודה הובטח לו לאחר שחרורו.

גויס לצה"ל בפברואר 1966 והיה בחיל החימוש. הוא אהב את השירות והיה גאה במדי-צה"ל. מעולם לא סיפר דבר בבית על מעשיו בצבא כי האמין שהסודיות הוא הדבר הראשון במעלה אשר כל חייל חייב לשמור עליו. בתקופת שירותו בצה"ל התבגר עד כדי כך שאפשר היה להטיל עליו כל אחריות ומפקדיו העריכו אותו על עבודתו המסורה. באמצע שירות-החובה פרצה מלחמת ששת הימים - וביום הראשון לקרבותיה, הוא כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967), נפל בקרב שנערך בשיך-זוויד אשר בסיני; זה היה בפגוע פגז-מרגמה בזחל"ם אשר בו נסע והוא יחד עם כל אנשי הצוות מצאו את מותם בזחל"ם השרוף.

הובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי ולאחר זמן הועבר למנוחת-עולמים בבית הקברות הצבאי בבאר-שבע. בירחון "כאן בבאר-שבע", בהוצאת העירייה, במדור "כבוד לנופלים - תנחומים למשפחות", הועלה זכרו.

חיפוש מידע

כניסת חברים