דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

כהן מרדכי ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

תאריך עברי:
ח אלול תשמג

תאריך לועזי:
16/08/1983

מרדכי, בן אורה ומאיר, נולד ביום ג' בכסלו תשכ"ג (30.11.1962) בפתח תקוה. מוטי החל ללמוד בבית הספר היסודי "רנה קאסן" בירושלים, המשיך בבית-הספר היסודי על שם קרול בפתח תקוה וסיים את לימודיו הסדירים בבית הספר התיכון מקצועי "עמל" בפתח תקוה במגמת מכניקה עדינה. מוטי לא הסתפק בכך, התכונן לבגרות חיצונית במסגרת "בית נטע" בפתח תקוה ועמד בבחינות. הוא היה חבר באגודת הספורט "משה" בפתח תקוה, והרבה לרוץ ולהתאמן בריצות ארוכות. שאיפתו הייתה לייצג את ישראל בריצת מרתון בתחרות בין לאומית. מוטי אהב מוסיקה, והרבה לבקר עם חבריו בהצגות קולנוע ותיאטרון. הוא היה אדם נוח לבריות ומקובל מאוד בחברה כי היה ישר, אחראי ונדיב לב.

מרדכי גויס לצה"ל בתחילת מרס 1981, ובשל כישוריו הטכניים הוצב בחיל החימוש. הוא שירת ביחידות שונות, כמו הנדסה קרבית ושריון, ולמרות כושרו הגופני המוגבל אף שירת תקופה מסוימת בלבנון.

ביום ח' באלול תשמ"ג (16.8.1983), נפל רב"ט מרדכי בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקריית שאול. הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

בן 21 בנפלו.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "הספקתי להכיר את מוטי ולהבחין בתכונותיו החיוביות שהן מוטיבציה גבוהה, נכונות לעזור לידידיו וחבריו, נכונות לעזור גם מעבר לפקודה שניתנה ... חייו ביחידתו מצוינים במערכת יחסים טובה עם כל הסובבים אותו, בנכונות לסייע ולקדם את אותם נושאים עליהם היה מופקד ובמוטיבציה גבוהה ... וזוהי דוגמה לחבריו ביחידה".

חיפוש מידע

כניסת חברים