דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

ידגר גדעון (גורג') ז"ל

@alt@

גיל
בן 21 במותו

מלחמה:
מלחמת יום הכיפורים

מקום הנפילה:
דרום הארץ

תאריך עברי:
ט אלול תשלד

תאריך לועזי:
27/08/1974

ידגר גדעון ('ג'ורג'י') בן אליהו ז"ל ורות. נולד ביום ה' באב תשי"ג (17.7.1953) בכפר-סבא. למד בבית-הספר היסודי ע"ש ד. רמז שבכפר-סבא. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר 'אורט' שבמקום.
גדעון היה תלמיד ממושמע וקנה לעצמו חברים וידידים רבים בבית-הספר ובשכונתו. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ומילדותו אהב את הספורט והקדיש שעות רבות למשחקי הכדורגל והכדורסל. היה אהוב על חבריו ונוצרו בינו לבינם קשרי עזרה הדדית, שיתוף ואחוה, והם הרבו לערוך מסיבות ולצאת לטיולים ברחבי-הארץ.
מגיל צעיר גילה גדעון יחס של אחריות לאחיו הצעירים ממנו, השגיח עליהם ועזר לאמו בעבודות הבית. הוא הצטיין באהבת סדר וניקיון, הקפיד בלבושו והיה תמיד בעל הופעה חיצונית נאה ומסודרת. היו בגדעון חדות-חיים, שובבות ואהבת האדם - תכונות שהקרין על הסובבים אותו. הוא אהב ילדים וידע להשתובב בחברתם, כאילו היה ילד בעצמו.
גדעון גויס לצה"ל בנובמבר 1971 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מכונאי טנקים מג"ח נשלח לגדוד שריון בתפקיד של מכונאי-טנקים. במלחמת יום-הכיפורים נטל חלק בתיקון ובחילוץ טנקים שנפגעו בשדה-הקרב בסיני. ביום ט' באלול תשל"ד (27.8.1974) נפל גדעון בעת מילוי תפקידו בדרום-הארץ. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבכפר-סבא.
השאיר אחריו הורים, שתי אחיות וחמישה אחים. האב נפטר עשרה חודשים לאחר נפילת גדעון. אחרי מותו הועלה לדרגת סמ"ר.
משפחתו הנציחה את זכרו בקרן הבנים, גיבורי מערכות-ישראל, קופת-גמ"ח להורים שכולים ולזוגות צעירים בכפר-סבא.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרטוש שלמה ז שוורץ אריה ז

כניסת חברים