דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חשאן עאמד ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
איזור כפר יסיף

תאריך עברי:
כ אלול תשנג

תאריך לועזי:
06/09/1993

בן פרחה וסאלח. חשאן נולד בתאריך 12.4.1973 בכפר הדרוזי ג'וליס, בגליל התחתון. בן שלישי למשפחה בת חמישה ילדים. עמאד למד בבית-הספר היסודי "ג'וליס א'" בכפר ג'וליס, בבית-הספר התיכון המקיף "אחווה" בכפר ירכא ובבית-הספר התיכון המקצועי "עמל שמשון" ליד צומת גולני, במגמת מכונאות. עמאד היה נער אהוב ומקובל מאוד בכפר. תמיד עמד על דעתו וביטא את רצונו ונהג לומר לעיתים מזומנות: "אין דבר העומד בפני הרצון".

בתחילת חודש אוגוסט 1992, גויס עמאד לשירות חובה בצה"ל. הוא סיים טירונות, הוצב לחיל החימוש ונשלח לשרת בבסיס התובלה בטירה, בתפקיד מכונאי. לאחר תקופה קצרה הועלה לדרגת רב"ט. לדברי מפקדו, היה עמאד איש מקצוע מעולה. הוא עשה עבודתו ביעילות ובחיוניות רבה וגילה יוזמה גם בנושאים שלא היו קשורים בעבודתו.

ביום 6.9.1993 נפל עמאד בעת מילוי תפקידו. הוא נספה בתאונת דרכים ליד כפר יסיף והובא למנוחת עולמים בבית העלמין בכפר הדרוזי ג'וליס. הותיר אחריו הורים, שלוש אחיות - אביבה, אמאל וסנאא ואח - ענאן. בן עשרים היה בנופלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: "בנכם, רב-טוראי חשאן עמאד, התבלט כבחור חרוץ ומוכשר והיה חייל למופת... הוא היה אדיב מאוד, חברותי ויצר קשרי רעות עם רבים מהמפקדים והחיילים ביחידה".

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרטוש שלמה ז שוורץ אריה ז

כניסת חברים