דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

חלפון חביב (אבי) ז"ל

@alt@

גיל
בן 25 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
גליל

תאריך עברי:
ח אדר ב תשמד

תאריך לועזי:
11/03/1984

חביב, בן ציונה ומשה, נולד ביום כ"ז באדר א' תשי"ט (7.3.1959) בחדרה. הוא למד בבית הספר היסודי "אחד העם" בחדרה, והמשיך את לימודיו בבית הספר "אורט" בנתניה, במגמת מכניקה עדינה. בתקופת לימודיו היה חבר תנועת הצופים והיה בה מדריך. הוא גם שיחק כדורגל בקבוצת מכבי חדרה.

באוגוסט 1977 התגייס לצה"ל, עבר קורס טירונות והחל לשרת בחיל החימוש. באפריל 1978 עלה לדרגת רב"ט, ובסוף אותה שנה עלה לדרגת סמל. בראשית 1980 עבר קורס קציני חימוש, נתמנה למ"מ ועלה הישר לדרגת סגן. באוגוסט התחיל לשרת בצבא הקבע.

עם פרוץ מלחמת שלום הגליל עלה עם יחידתו ללבנון, ובשירותו כקצין חימוש גילה אומץ לב ותושיה רבה. חוות הדעת של מפקדיו עליו היו: "אבי הוא קצין מקצועי, מסור ונאמן, משקיע עבודה טובה ויעילה... הוא קצין טוב מאוד, מקצועי, מתפקד ביעילות במצבי לחץ, ויש לקדמו... בעל רמה אישית גבוהה, מלא יוזמה, בעל כושר אילתור". אבי הכיר היטב את כל חייליו ואת בעיותיהם האישיות והשתדל לעזור לנזקק. בינואר 1983 עבר קורס כושר קרבי ועלה לדרגת סרן. הוא התמנה לקצין חימוש חטיבתי. בקיץ אותה שנה התחתן ובנה את ביתו בחדרה.

ביום ז' באדר תשמ"ד (11.3.1984), בשובו לבסיסו מחופשה בביתו, נקלע לתאונת דרכים קטלנית ליד הכפר מג'אר בגליל. המכונית בה נהג התנגשה במכונית שבאה מולו ואבי נהרג.

בן 25 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחדרה. השאיר אחריו רעיה, הורים, שני אחים ואחות. חבריו הוציאו חוברת לזכרו.חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרטוש שלמה ז שוורץ אריה ז

כניסת חברים