דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

זרזר עמי ז"ל

@alt@

גיל
בן 25 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
מחנה עגל, גבול לבנון

תאריך עברי:
כד תמוז תשמט

תאריך לועזי:
27/07/1989

בן יהודית ואליהו. נולד ביום ו' בתמוז תשכ"ד (16.6.1964) בירושלים כאחד משני תאומים. למד בבית-הספר היסודי 'גאולים א' ובבית-הספר התיכון 'רנה קסין' בירושלים, וסיים לימודיו ב'אורט חניכים' ובמנועי בית שמש כבעל תעודה במיכניקה.

בילדותו אהב עמי מאוד לצייר ותחביב זה התחלף במרוצת הזמן באהבה גדולה לצילום, שאותו מימש בכל הזדמנות, כמעט בכל מקום ואתר. מלבד אלה, היה לבו נתון לכדורגל ולספורט בכלל, והוא נהג לרוץ לבדו בערבים להנאתו. הוא היה נער מתעניין ורכש ידע נרחב בתחומים רבים, אך מעולם לא התפאר בזאת ובגלל בישנותו שמר את עולמו העשיר לעצמו. לעמי היה תמיד צורך, שהפך הרגל, לעזור לכולם, להגיש סיוע בלי לצפות לתמורה, ולהתחשב ככל האפשר בסובבים אותו ובצורכיהם. טוב לבו היה לשם דבר ועוד בגן ידעה הגננת שיש ילד אחד שאליו אפשר לפנות כשרוצים עזרה - לעמי.

בפברואר 1982 גויס עמי לצה"ל, לחיל החימוש, והוצב בגדוד בבקעה בתפקיד מכונאי טנקים. גם בצבא, כבחייו עד אז, נתגלו תכונותיו כאוהב לעזור ולשמח וכאדם שאפשר לפנות אליו בכל בקשה, ולא בכדי התפרסם בכינוי 'האמא של הגדוד'. הוא אהב את הצבא, התמיד והשקיע בעבודתו, וביצע אותה למופת. בתום שירות החובה התגייס לקבע והתקדם לדרגת רס"ר.

ביום כ"ד בתמוז תשמ"ט (27.7.1989), בעת מילוי תפקידו, נפל עמי והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבהר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, אח - בועז ואחות - תמי.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים