דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

סיפורם של משרתי יחש"מ 653 בשנים 1988 - 1990

מאת:

תאריך עלייה לאתר: 19/08/2020

תאריך האירוע: 1990-01-01

מספר צפיות: 994


סיפורה של קהילה

אל''ם בן דוד אריה התמנה לתפקיד מפקד יחש''ם דרום בינואר 1988, חשוב לציין שאל"ם בן דוד אריה היה מפקד היחש"ם הראשון בדרגת אלוף-משנה, דבר אשר נחשב כהישג היסטורי באותה התקופה שכן היחש"ם קיבל הכרה על פועלו וביסס את מעמדו ביחס לכלל יחידות הפיקוד.

עם כניסתו לתפקיד הביא עימו המפקד החדש רוח חדשה ליחש"ם, אנשים מספרים שכמפקד הפרט אצלו היה מרכז העשייה, הוא העניק יחס חם לחיילים והקשבה מלאה לצורכי הפרט, דאג לסביבת העבודה נעימה, והאווירה ביחש"ם נעשתה נעימה ומשפחתית מאוד, הוא רצה להביא לכך שאנשי היחש"ם ייהנו להגיע למקום העבודה. משיחה עם מפקדים מהתקופה נאמר שהיה מפקד עממי, שדיבר תמיד בגובה העיניים, אדם לבבי ודואג אשר נערץ מאוד ע"י פקודיו.

במהלך תקופתו כמפקד היחש"ם התרחשו שינויים ארגוניים רבים:

תחילה בוצעה הרחבה לתקני מפקדת היחש"ם, נוסף תפקיד סגן מפקד היחש"ם בדרגת סגן-אלוף, נוספו תפקידי מטה מגוונים כגון קצין עבודות אשר היה אמון על מוסכי חוץ ובוחן ראשי לתחום הטכני ובנוסף בקרה על תחום תוכניות העבודה של היחש"ם.

בהמשך הוקמה סדנה לתיקון כלי צמ"ה, כגון טרקטורים וכלים מכנים הנדסיים, אשר לימים הפכה הסדנה למרכזית בפיקוד הדרום.

לאחר מכן מחלקת צהר"ם אשר הייתה שייכת לפלוגת הרכב במחנה נתן הועברה לסדנא הייעודית כמו כן מאוחר יותר הועברה גם מחלקת מלגזות וזאת לאור ראה ארגון ביחש"ם.

כמו כן בתקופת שירותו של אל"ם בן דוד אריה כמפקד היחש"ם, החלה התעצמות בתחום אחזקת הרק"ם ביחש"ם, ההתעצמות החלה באחזקת הנגמ"ש שנכנס ב-1988, לאחר מכן האכזרית ובשנות ה-90 נכנס לאחזקה בפלוגת הרק"ם ביחש"ם תותח התומ"ת M 109  (הדוהר), שהוא שדרוג של תומ"ת הרוכב הוכנסו בו אמצעים טכנולוגים כגון חיבור לGPS-.

בתחום הנשק, אל"ם בן דוד אריה יזם שיפור לתהליך אחזקת רובה צלפים, בתהליך החדש הוכשר נגד כצלף, ובכך ניתן היה לבצע איפוס ולקבוע את כשירותו של הנשק.

בתקופתו של אל"ם בן דוד אריה כמפקד יחש"ם, חל שיפור ניכר בתשתיות היחש"ם, אשר בא לידי ביטוי בשדרוג מגורי החיילים, הוא החליט לשנות את כל הצבע בבסיס שהיה באותה תקופה צבע אדום צהוב לצבע כחול הוא האמין שצבע כחול יביא יותר חשק לאנשים לעבוד.

השיפור המשמעותי בתשתיות העבודה היחש"ם התמקד בסדנת הרכב  במחנה נתן אשר נתנה מענה לכלי רכב מסוג ריאו, ג'יפ אמריקאי ונ"נ לסוגיו, כחלק מהשיפור נבנו סככות עבודה חדישות ומשופרות עם אבזור חדיש לאותה התקופה, אשר החליפו את הסדנאות הישנות, סככות העבודה החדשות נבנו עבור מחלקות דרג ב' וייזום ומחסן חלפים מתוך חשיבה לשיפור תהליך וסביבת העבודה, בנוסף נבנה מחלקת בחינת רכב חדשה.

באוקטובר 1990 סיים אל"ם אריה בן דוד את תפקידו כמפקד היחש"ם, אנשים מספרים שבמסיבת הפרידה שערכו עבורו אנשי היחש"ם, אל"ם אריה בן דוד התרגש מאוד עד כדי דמעות באומרו שהוא מרגיש כי הוא עוזב היום את משפחתו וכי תקופת שירותו ביחש"ם הינה אחת החשובות והיפות בחייו.

עם סיום תפקידו כמפקד היחש"ם מונה אל"ם אריה בן דוד לתפקיד מפקד בית ספר למקצועות החימוש.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
פרץ מאיר ז

כניסת חברים